128 Views
2018 Jan 26Newstechnology
img

این لپ تاپ تاشوی 15 اینچی یکی از اولین لپ تاپ های مجهز به تراشه های ترکیبی جدید اینتل است که در آن از کارت گرافیک AMD Radeon استفاده شده است. در واقع این لپ تاپ را می توان «ترکیب در ترکیب» نامید. این بهترین راه برای توصیف لپ تاپ XPS 15 دو کاره جدید شرکت Dell است. صفحه نمایش بزرگ این لپ تاپ توسط لولای 360 درجه به بدنه آن متصل شده است، بنابراین می توان صفحه نمایش آن را کاملا به عقب خم کرد و آن را به تبلت تبدیل کرد. این قابلیت را قبلا در بسیاری از مدل ها مشاهده کرده ایم اما این اولین بار است که در سری لپ تاپ های XPS 15 از این قابلیت بهره برده می شود. 

در داخل این لپ تاپ، یک پکیج پردازنده نسل هشتم از سری پردازنده های Core-i اینتل قرار دارد. البته این نیز بخشی ترکیبی است. این یکی از نخستین نمونه های مشترک Intel و AMD است که این دو شرکت با همکاری یکدیگر ساخته اند.

در اینجا یک پردازنده اینتل در کنار پردازنده گرافیکی AMD Radeon Vega M قرار گرفته است که ترکیب این دو پکیج پردازنده قدرتمند و فوق باریکی را تشکیل داده است.شرکت Dell ادعا می کند که باتری این لپ تاپ به دلیل استفاده از این قطعات جدید و داشتن ابزار خنک کننده و پخش کننده گرمای کارآمدتر می تواند با یکبار شارژ تا 15 ساعت کار کند.

ضخامت این لپ تاپ 16 میلی متر است، که در بین انواع لپ تاپ های 15 اینچی ضخامت بسیار اندکی محسوب می شود. صفحه نمایش اینفینیتی این لپ تاپ از رزولوشن 4K پشتیبانی می کند.

همچنین صفحه کلید این لپ تاپ از نوع طرح جدید صفحه کلیدهای Dell موسوم به maglev است. این ایده ای است که سالها در مورد آن صحبت شده است اما تاکنون به طور گسترده ای مورد استفاده واقع نشده است. در این نوع از صفحه کلیدها به جای برآمدگی های پلاستیکی، در زیر کلید ها از آهن ربا استفاده می شود تا دکمه ها را به سمت بالا بر گرداند.

این طراحی جدید موجب باریکتر شدن صفحه کلیدها نیز می شود.در نمای کلی این صفحه کلیدها بسیار شبیه به صفحه کلیدهای فوق العاده کم عمق اپل هستند، که بعضی از افراد آنها را به سایر انواع صفحه کلیدها ترجیح می دهند.لپ تاپ جدید XPS 15 دو کاره از بهار در دسترس مشتریان خواهد بود و قیمت پایه آن از 1299 دلار در ایالات متحده شروع می شود. هنوز قیمت این لپ تاپ در سایر کشورها اعلام نشده است اما بر اساس نرخ جاری دلار می توان انتظار داشت که قیمت این لپ تاپ در انگلیس حدود 960 پوند و در استرالیا حدود 1650 دلار استرالیا باشد.


دل

لپ تاپ

اینتل

xps 15

two in one

2 in 1

Dell