64 Views
2018 Jan 21Newstechnology
img

تامسون رویترز بر اساس ارزیابی هایی که برای شناسایی شرکت های موفق، کارآمد و مؤثر بر اقتصاد انجام داده است، لیست 100 شرکت برتر فناوری جهان را اعلام کرده است. این ارزیابی یکی از مهمترین ارزیابی های جامع از شرکت های پیشرو در حوزه فناوری است که با استفاده از یک الگوریتم 28 بخشی انجام شده است. در این روش عملکرد شرکت ها در هشت ردیف مختلف سنجیده می شود: پشتوانه مالی، اعتماد مدیران و سرمایه گذاران، ریسک و انعطاف پذیری، سازگاری با قانون، نوآوری، مسئولیت فردی و اجتماعی، تاثیرات محیطی و خوشنامی. 


این روش ارزیابی توسط آزمایشگاه های Thomson Reuters طراحی و انجام شده است.


الکس پالادینو، مدیر عامل جهانی گروه Practice Technology Thomson Reuters گفت: شرکت های فناوری با مسائل مختلفی از رقابت های شدید با سایر شرکت های این حوزه گرفته تا سایر موارد نظارتی، قانونی، مالی، زنجیره تامین و بسیاری دیگر از چالش های کسب و کار مواجه هستند. اغلب اوقات، موفقیت مالی برخی از این شرکت ها باعث می شود که سایر ابعاد مورد نیاز برای بررسی میزان موفقیت شرکت کمتر به چشم بیاید و شناسایی وضعیت واقعی شرکت و پیش بینی آینده آن دشوار شود. با ارائه لیست 100 شرکت برتر تکنولوژی جهان، ما اطلاعات منحصر به فردی را بررسی کرده ایم و بر اساس آن توانسته ایم رهبران حوزه تکنولوژی برای قرن 21 را به همگان معرفی کنیم؛ به شرکت هایی که توانسته اند وارد این لیست بشوند باید تبریک گفت!ویژگی های شرکت های حاضر در این لیست عبارتند از:


توانسته اند از بین بیش از 5000 شرکت فن آوری دیگر که توسط Thomson Reuters مورد بررسی قرار گرفته اند سر بر آورده و خود را به صدر لیست برسانند.


رشد سالانه ارزش سهام آنها در شاخص های جهانی NASDAQ، S&P 500 و MSCI World به ترتیب 3.91 درصد، 4.04 درصد و 7.1 درصد بوده است.


در سایر شاخص های جهانی مانند شاخص سرمایه گذاری YOY R&D، تغییر درصد کارکنان و درصد تغییر درآمد از سایر رقبا پیشی گرفته اند.


دفتر مرکزی چهل و پنج درصد از این شرکت ها در ایالات متحده مستقر است. در رتبه های بعدی ژاپن و تایوان (هر کدام 13 درصد) بیشترین تمرکز این شرکت های برتر را به خود اختصاص داده اند.


این لیست هم شرکت های پیشرو و مشهور مانند Alphabet، آمازون، اپل و مایکروسافت را در بر گرفته است و هم شرکت های نوظهور مانند HPE، Nvidia، Symantec و VMware.10 صدرنشین این لیست 100 موردی عبارتند از:

لیست کامل این صد شرکت را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

top 100

100 شرکت برتر

100

شرکت های برتر

شرکت های پیشرو

تامسون رویترز

Thomson Reuters