154 Views
2018 May 07technology
img

مایکروسافت سرفیس دستگاهی از خط رایانه‌های حمل شونده (تبلت) طراحی و معرفی شده از سوی شرکت مایکروسافت است که با سیستم‌عامل‌های «ویندوز آر. تی» و همچنین «ویندوز ۸» کار کرده و در این مقاله با جدیدترین سری سرفیس آشنا میشویم. 


مایکروسافت بدون سر و صدا دو نمونه جدید از محصولات Surface Pro خود را در  فروشگاهش قرار داده است و مشتریان آمریکایی این کمپانی می‌توانند از همین الان برای خرید این محصولات اقدام کنند.


قبل از همه چیز باید به این نکته اشاره کنیم که مایکروسافت نمونه‌های LTE سرفیس پرو های  خود را در سال گذشته برای مشتریان تجاری خود به بازار عرضه کرده بود. با این حال، سرفیس پرو LTE جدید این شرکت در  دسترس تمامی مشتریان این شرکت قرار گرفته‌ و در زمان حاضر مشتریان آمریکایی مایکروسافت می‌توانند برای خرید این محصول به فروشگاه این کمپانی مراجعه کنند. این نسخه‌ی جدید از پردازنده‌ی Intel Core i5، ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ ذخیره‌سازی بهره می‌برد و قیمتی برابر با ۱۴۴۹ دلار دارد.


همچنین این گونه به نظر می‌رسد که مایکروسافت بدون جلب توجه تغییراتی را در پیکربندی نمونه‌ی رده پایین محصولات خود ایجاد کرده است. این کمپانی پیکربندی جدیدی از محصولات سرفیس پرو را با پردازنده‌ی Core i5، ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی SSD عرضه کرده  است که و مشتریان می‌توانند برای تهیه این محصول ۹۹۹ دلاری هم اقدام کنند.


مدل جدید سرفیس پرو

 با توجه به اتمام موجودی پیکربندی‌ قبلی این کمپانی در قیمت پایه، این فرصت برای مایکروسافت فراهم شده است تا آن‌ها خط عرضه محصول پایه‌ی خود را بر اساس پیکربندی‌ جدید از نو بازطراحی کنند. نمونه‌ی قدیمی از پردازنده‌ی Core i5، ۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی SSD و قیمتی معادل ۹۹۹۹ دلار برخوردار بود که البته پس از مدتی با دریافت تخفیف، با قیمت ۷۹۹ دلار به بازار عرضه می‌شد. برای همین در زمان حاضر مایکروسافت می‌تواند با ارائه یک پیکربندی جایگزین، نسبت کارایی به قیمت بهتری را برای مقرون به صرفه‌ترین سرفیس پرو خود ایجاد کند. با این که موجودی نسخه‌های دارای ۴ گیگابایت رم این کمپانی به اتمام رسیده است، اما همچنان نمی‌دانیم که این کمپانی تصمیمی برای بازنشسته کردن این مدل از سرفیس پرو های خود گرفته است یا نه.


با توجه به این که محصول جدید برند سرفیس همچنان نامشخص است، احتمال این وجود دارد که پس از مدت‌ها، گوشی هوشمند مایکروسافت تحت این برند به بازار عرضه شود. با تمامی این‌ها، بروزکردن پیکربندی محصولات مایکروسافت همچنان در حاله‌ای از ابهام قرار دارد و انجام این کارها می‌تواند همانند سال ۲۰۱۷، تیم سرفیس را به مقدار زیادی سرگرم خود کند. سالی که در آن شاهد بروزرسانی‌های سخت‌افزاری در محصولاتSurface Pro و Surface Book و همچنین ارائه محصول جدید Surface Laptop بودیم.

مایکروسافت

سرفیس

گوشی هوشمند

تبلت

سیستم عامل

ویندوز۸

اینتل

Surface

Surface Pro