372 Views
2018 Jan 03car
img


بزرگتر، هوشمندتر و با رفاه و راحتی بیشتر! کلاسA در سواری آزمایشی اش ثابت کرد که مرسدس بنز از انتقادات وارد بر سری outgoing درس گرفته است. تنها وقتی کلاسA وارد بازار شود می شود مطمئن شد اما پیداست که کلاسA رقیبی سر سخت برای هاچ‌بک های لوکس و با شکوه خواهد بود.
جان اک، مدیرارشد تست خودروهای Compact Cars بیان کرده "ما محاسباتی انجام داده و بیش از 12 میلیون کیلومتر با کلاسA سواری کرده‌ایم. " ما حالا کنار اک نشسته و به سمت روز مقدس می رویم. منظور از روز مقدس کریسمس نیست، این تاریخ مقدس، روزیست که تولید کلاسA نهایی شود. که در اوایل 2018 خواهد بود. کلاسA  در نمایشگاه ژنو در مارچ به طور رسمی رونمایی خواهد شد البته بعد از آنکه مرسدس بنز در رویداد CES لاس وگاس در ماه ژانویه، تکنولوژی طراحی داخل مدل های جدیدش را رونمایی کند.
با وجود خط خطی ها، باز هم از ظاهر کلاس Aپیداست که یک خودروی بزرگ است. محورش 30mm افزایش یافته و پهنای اتومبیل 16mm افزایش داشته است. سپر جلو و عقب 14mm عریض تر شده است و در کل طول خودرو 120mm افزایش پیدا کرده است.


مرسدس کلاسA جدید: آخرین اخبار
اک اعتراف می کند که افزایش طول مزایای زیادی داشته است. از نظر پویایی، بدنه خودرو حالا ثبات بیشتری دارد و راحتی بیشتری فراهم می آورد چون افزایش فضای داخلی محسوس است. اک می گوید:"من مدت زیادی را روی صندلی عقب نشسته ام و شما خوش شانسید که من قد بلندم."
صندلی های عقب نسبت به کلاسA outgoing 10mm عقبتر قرار داده شده اند که فضای بیشتری برای پاها و سر فراهم می آورد که اجازه می دهد من 5 فوت و 11 اینچی به راحتی پشت اک 6 فوتی بنشینم در حالیکه او رانندگی می کند. فضای کناری هم زیاد است اما وقتی سه نفر باشید فضا تنگ می شود.


از جلو هم این فضای اضافی آشکار است. طراحی داشبورد دو مانیتوره هم به این موضوع کمک کرده است. ظرفیت باک 39 لیتر افزایش داشته و در کل 380 لیتر ظرفیت دارد که با آئودی A3 یکسان است. این ظرفیت اضافه ی باک به خاطر هاچ بک  بزرگتر است در حالیکه صندلی های عقب عملکرد تقسیم 20/40 ارائه میدهند.
چیزی که مشخص است، حتی در این مدل های پیش نمونه ای، بهبود کیفیت است چون مرسدس بنز سعی دارد آئودی را در بازاهای داخلی از میدان به در کند. بعد از اینکه مرسدس بنز به خاطر موج انتقادات تعلیق سری outgoing زخم خورد، تاکید بیشتری بر راحتی در حین رانندگی دارد.


اک ادعا دارد کلاسA تماما منحصر به فرد و جدید است؛ با اینکه چینش محور تغییر زیادی نکرده است که به معنی قرار داشتن  MacPherson روی محور جلو و محور چندلینکه پنج نقطه ای در عقب است، که حاصل آخرین تحقیقات مرسدس بنز بر روی پلتفرم MFA (Modular Front Architecture) است. همچنین مرسدس بنز یک محور پیچ عقب چرخشی ساده تر برای مدل های کم قدرت تر اضافه کرده است.
یک مدل شاسی اسپورت وجود دارد که اک اعتراف می کند که 15 میلیمتر پایین تر از تنظیم استاندارد، طراحی شده است. واقعیت این است کلاس A جدید قادر است با چرخ های 19 اینچی اش بسیار سبک باشد.
دمپرها به صورت استاندارد با تغییر وضعیت، تغییر می کنند همچنین یک سیستم دستی هم برای این دمپرها تعبیه شده است. اگر حالت دستی را انتخاب کنید شما دو حالت دارید: Comfort and Sport. مرسدس بنز تعداد انتخاب ها را کمتر کرده و در عوض ترجیح داده تفاوت های بیشتری را بین دو تنظیم ایجاد کند. اک می گوید با تنظیم دمپر در حالت راحت این خودرو نرم تر و روان تر از سایر خودروها با دمپر منفعل استاندارد است. یکی از نکات برجسته ی این آپشن بهبود راحتی و ایجاد انعطاف و آسودگی بیشتر است.
بهترین سوپرمینی هایی که حالا میشه خرید
به عنوان یک مسافر در جاده های برفی سوئد، سیستم تعلیق به طور واضح در جذب ضربه کمتر، موفق بوده و رفاه بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان می آورد. چرخ های بزرگتر و کمپرسور سیستم کنترل بدنه ی پیچیده تری را به وجود می آورند و با اینکه محور چرخش پیچشی در مقایسه با نوع چند لینکه، مدت بیشتری زمان می برد تا با ضربه های بزرگ هماهنگی پیدا کند اما باز هم کارکرد خوبی دارد.
اک معتقد است اگر چه در بیشتر موارد مشتریان قادر نیستند تفاوت ها را احساس کنند، اما فرمان به اندازه ی قابل توجهی بهبود یافته، هم در وزن، سنگینی و هم در راحتی و چرخش! ما باید حرفش را باور کنیم تا زمانی که خودمان بتوانیم پشت فرمان بنشینیم.
حذف سر و صدای جاده، باد و موتورها تا حد ممکن باعث راحتی بیشتر شده و موقعیت و شکل آینه های بغل و پشت آئرودینامیک کلاس A را افزایش می دهد. درزبندی درها هم کمک می کند تا سر و صدای کمتری وارد اتاقک شود، به همین خاطر حتی در جاده ی برفی سوئدی هم داخل اتاقک ساکت و راحت بود. اک جزئیات خاصی در مورد موتور منتشر نکرده است، اما به طور عمده از روند همیشگی خود پیروری کرده و آخرین دستاوردهای مرسدس بنز را خواهد داشت... حجم موتور بنزین در ورژن های 1.2، 1.4، 1.6 و دو لیتری خواهد بود و همه شامل تکنولوژی توربو شارژ و استاپ-استارت خواهد بود. حالت غیرفعال شدن سیلندرها را دارد و در مدل های قدرتمندتر و AMGها، انتظار می رود 48 ولت برق تولید کند که هم عملکرد بالا و هم صرفه ی اقتصادی دارد.


موتورهای دیزلی نیز به لطف تکنولوژی توربودیزل 1.5 لیتری و یک نسخه از توربودیزل 2.0 لیتری در دسترس خواهند بود و از مدلهای هیبریدی پیروی خواهند کرد.
 به عنوان استاندارد کلاس A دنده ی شش سرعته دستی خواهد داشت یا دنده اتوماتیک هفت سرعته... بیشتر ورژن ها درایو جلو خواهند بود، اگر چه برای مدل های پر قدرت تر و AMGهای استاندارد، انفورماتیک هم به عنوان آپشن ارائه خواهد شد.

مرسدس بنز کلاس A

مرسدس بنز در سرما

مرسدس بنز نسل جدید

کلاس A

مردس بنز کلاس ای