49 Views
2018 Mar 08Newstechnology
img

اگر شما ویدیوی مربوط به یک خرس قطبی گرسنه را دیده اید، می دانید که اینترنت یک ابزار ارزشمند برای بالا بردن آگاهی در مورد وضعیت حیات وحش است.

متأسفانه، شبکه اینترنت برای شکارچیان نیز تبدیل به یک ابزار کلیدی شده است.طبق گزارش انجمن جهانی حمایت از حیات وحش، هر ساله بیش از 20000 فیل آفریقایی به طور غیرقانونی به خاطر فروش عاج هایشان به عنوان زیورآلات شکار می شوند و تقریبا روزانه سه کرگدن برای فروش شاخشان کشته می شوند. از شاخ کرگدن برای تولید مواد تقویت کننده جنسی و برخی از مواد دیگر استفاده می شود. شبکه اینترنت باعث می شود فروش این کالاهای غیرقانونی بسیار ساده تر شود.

به همین دلیل است که فیس بوک، گوگل، مایکروسافت، Pinterest، Alibaba، Baidu و 15 شرکت فناوری اطلاعات دیگر از سراسر جهان قصد دارند با انجمن جهانی حمایت از حیات وحش، صندوق بین المللی کمک به حیوانات و یک سازمان غیر انتفاعی که بر تجارت محصولات حیوانی نظارت می کنند، یک ائتلاف جهانی برای پایان دادن به تجارت غیر قانونی آنلاین جانوران تشکیل دهند.

کرافورد آلن، مدیر ارشد بخش قاچاق غیرقانونی انجمن جهانی حمایت از حیات وحش گفت: گرد هم آوردن این غول های فناوری دور یکدیگر بهترین فرصت ما برای پایان دادن به تجارت آنلاین جانوران و محصولات حیات وحش است. شکارچیان غیرمجاز به کشتار دسته جمعی و فروش غیر قانونی گونه های نادر جانوری می پردازند تا از این طریق ثروت هنگفتی به دست آورند. سیاست های متناقض و اجرای آن در سراسر وب باعث شده است هرگز نتوانیم یک ضربه سخت به این تجارت غیرقانونی وارد کنیم. زیرا وقتی تبلیغات چنین تجارتی را از یک سایت حذف می کنیم به سرعت از یک سایت دیگر سر در می آورند.

هر یک از شرکت های ائتلاف، سیاست ها و راهکارهایی را برای هدف قرار دادن قاچاق حیات وحش در شبکه اینترنت ایجاد خواهند کرد. هدف کلی این است که این شرکت ها با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانند در طول دو سال آینده 80 درصد قاچاق حیات وحش را در سایت های خودشان کاهش دهند.انجمن جهانی حمایت از حیات وحش در بیانیه ای اعلام کرد: این یک زمان بحرانی برای اطمینان از این است که رسانه های اجتماعی و پلتفرم های تجارت الکترونیکی به مرحله ای برسند که قاچاقچیان حیات وحش نتوانند از نقاط ضعف آنها برای اعمال مجرمانه خود استفاده کنند.

قرار است با شروع فعالیت های این ائتلاف نحوه سوء استفاده قاچاقچیان و مجرمان اینترنتی از شبکه اینترنت برای اهداف مجرمانه نیز اطلاع رسانی و شفاف سازی شود. یکی از مواردی که نشان داد شبکه های اجتماعی تا چه حدی می توانند برای به خطر انداختن دموکراسی مورد سوء استفاده قرار گیرند اتفاقاتی بود که در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایالات متحده به وقوع پیوست. در آن دوره افراد فرصت طلب از امکانات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای پیشبرد اهداف شوم خود سوء استفاده کردند. هفته گذشته، مجلس نمایندگان ایالات متحده، لایحه ای را تصویب کرد که هدف آن مبارزه با قاچاق آنلاین جنسی است. در ماه گذشته یک تحقیق جدید نشان داد که جرایم اینترنتی می توانند منجر به ضرر 600 میلیارد دلاری کسب و کارهای مختلف شوند، زیرا فضای مجازی انجام جرایم مختلف را تسهیل می نماید.


قاچاق

حیات وحش

شکار