414 Views
2018 Jan 20car
img

اگر می خواهید بدون صرف هزینه های شش رقمی، برای خودروهای قدرتمند عظیم الجثه، در صف خرید مدلهای مرسدس-AMG قرار گیرید، باید بگویم که طیف محصولات متوسط -43 برای شما مناسب خواهد بود. مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 اعلام کرد که لاین جدید مدلهای -53 خود را به زودی راه اندازی خواهد کرد. سه مدل اول آن، مرسدس AMG CLS53، کوپه E53 و کابریولت  E53هستند که علاوه بر بهره گیری از یک موتور جدید فوق پیشرفته، از قدرت هیبرید مناسبی نیز بهره خواهند برد.

در قلب تغییرات بزرگ رخ داده در این مدلها، به کار گیری موتور جدید خطی 6 سیلندری نهفته است که با موتور 6 سیلندر قبلی مدلهای  -43 جایگزین شده است. خروجی این موتور، 429 اسب بخار بوده و دارای گشتاور 384 پوند پا می باشد. هر سه مدل با این موتور جدید و یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک و سیستم تمام چرخ متحرک عرضه خواهند شد. این تغییرات نسبت به توان 396 اسب بخاری موتور شش سیلندر -43 ، بسیار چشمگیر خواهد بود.

به جای استفاده از یک استارتر و الترناتور سنتی، مرسدس AMG از یک موتور الکتریکی جایگزین استفاده می کند که آن را EQ Boost می نامد. EQ Boost  که بخشی از یک سیستم هیبریدی ضعیف 48 ولت است، می تواند توان 21 اسب بخار و گشتاور 184 پوند پا  را برای همه چرخها فراهم آورد. همچنین قابلیت های استاپ-استارت و یک حالت " گلایدینگ " را نیز در خود دارد که موتور را در حالت خلاص،  از گیربکس قطع می کند. کمپرسور الکتریکی می تواند به افزایش قدرت توربو کمک کند، و باعث حداقل تاخیر توربوشارژر نیز بشود .

همانند سایر مدل های مرسدس AMG، آپشنهای ویژه ای در این مدلها به کار گرفته شده که لاین 53 را کاملا از سایر مدلها تفکیک می کند. تمام مدل های -53 دارای پنجره مشبک دو پره ای رادیاتور کروم رنگ و یک اسپلیتر جلویی با رنگ مشابه هستند. AMG   همواره به  لوله اگزوزهای  خود افتخار می کند و مدل های -53 مجموعه ای از چهار لوله اگزوز  را درست برعکس واحدهای ذوزنقه ای -63 در خود جای داده اند .

آپشنهای اضافی موجود در مدلهای جدید AMG عبارتند از فرمان عملکردی خاص AMG  ، سیستم تعلیق بادی سه حالته و ترمزهای بزرگ جلویی 14.6 اینچی.  در حالی که این خودروها از ویژگی های رانندگی نیمه خودکار بهره نمی برند ،  تجهیزات استاندارد انها شامل ترمز خودکار اضطراری نیز می باشد. مرسدس بنز هنوز قیمت سه مدل اولیه AMG -53 را عنوان ننموده، اما هر سه مدل در پایان سال در ایالات متحده عرضه خواهند شد .

مرسدس AMG

کوپه E53