24 Views
2018 Mar 23News
img

Jack Dorsey، مدیر اجرایی توییتر و موسس شرکت مالی Square، از اعتقاد قوی خود به پتانسیل آیندهبیت کوین سخن گفته است. Dorseyy که خود یک سرمایه گذار برجسته در حوزه بیت کوین است در  مصاحبه ای با وبگاه انگلیسی تایمز، بیان کرده که معتقد است ارزهای رمزنگاری شده، جایگاه کنونی دلار آمریکا در معاملات مالی جهان را در آینده بر عهده خواهند گرفت و تبدیل به ارزی جهانی خواهند شد.


او پیش بینی می کند که این اتفاق در حدود ۱۰ سال آینده یا کمی زودتر روی دهد:


“جهان در نهایت یک ارز واحد خواهد داشت، اینترنت نیز یک ارز واحد خواهد داشت. من شخصا بر این باور هستم که این ارز جهانی بیت کوین می باشد.”


در حالی که Dorsey تصدیق می کند که بیت کوین در حال حاضر با مشکلاتی مواجه است و اگر بخواهد در مقیاس های بالاتر قرار گیرد مستلزم انجام تراکنش های بیشتر است و به تبع آن سرعت انجام این تراکنش ها به دلیل ترافیک بالا آهسته تر و پرهزینه تر خواهد شد (در حال حاضر مصرف برق بیت کوین به اندازه کشور آرژانتین است). وی معتقد است با ارائه راه حل های جدید، در نهایت این ارز دیجیتال مشکلات پیش روی خود را پشت سر خواهد گذاشت.


او در این باره می گوید:

“هرچه بیشتر مردم روی این فناوری سرمایه گذاری کنند، این مشکلات سریع تر از بین می روند. به تازگی تکنولوژی های جدیدی از بلاک چین به وجود آمده اند که دستیابی به این هدف را ساده تر می سازد.”


در واقع، مقصود Dorsey، ارزان تر شدن تراکنش های bitcoin در آینده می باشد.


هفته گذشته، CoinDesk گزارش داد که Dorsey به همراه چند سرمایه گذار دیگر از جمله David Sacks مدیر اجرایی سابق PayPal در استارتاپی در حوزه ارز دیجیتال با نام Lightning Labs به مبلغ ۲٫۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. این استارتاپ مدتی پیش نسخه بتای شبکه Lightning (LND) خود را راه اندازی کرده است. این شبکه از پروتکلی بهره می برد که با هدف سرعت بخشیدن به روند تراکنش ها، و همچنین کم کردن هزینه ها، بر روی بلاک چین بیت  کوین توسعه یافته اند.


به اعتقاد Sacks انتشار نسخه بتای نرم افزار LND نقطه مهمی در تاریخ بیت کوین می باشد. وی در این باره گفته است:” Lightning مهمترین پروتکلی است که بر روی بیت کوین توسعه یافته است و Lightning Labs بهترین مکان برای توسعه این پروتکل است.”


این سرمایه گذاری به دنبال اعلام خبر راه اندازی Cash App کیف پول اختصاصی شرکت Square انجام شد، که اجازه خرید و فروش محدود بیت کوین به کاربران خود را داده شده است.


در حال حاضر، شرکت Square در بستر همین کیف پول خدمات دهی در حوزه بیت کوین را در ایالت وایومینگ ایالات متحده آغاز کرده است و در تلاش برای به دست آوردن مجوزهای آن ( یا به اصطلاح BitLicense) برای گسترش خدمات خود به نیویورک می باشد.

بیت کویین

ارز