385 Views
2018 Feb 13car
img

مرسدس بنز، امروز  خودروی کلاس A 2016 را معرفی کرد که به بازارهای اروپایی اختصاص داده شده و از  فن آوری های عادی خودروهای کلاس A بهره می برد. البته مطمئنا، یک ترکیب خارجی و داخلی جدید، در این خودرو به کار گرفته خواهد شد. نمای بیرونی این خودروی کلاس A ادامه همان زبان طراحی رایج مرسدس بنز  را نشان می دهد که برای سایر خودروهای این کلاس  به ویژه CLS-2019 به کار گرفته شده است. چراغهای جلو یک شکل چند ضلعی به شدت لبه دار دارند. و، چراغهای عقب دارای لبهای اندکی نرمتر هستند، اما آنها نیز کوچکتر از قبل شده اند. گرچه این خودرو یک هاچبک کاملا سنتی نیست، اما سدانی است که از فرم جالبی بهره می برد. در درون کابین نیز، این خودروی کلاس A کاملا تغییر یافته و به  کلاس S رده بالاتر شبیه تر شده است . برای صفحه نمایش موجود در داشبورد نیز می توان سه صفحه نمایش 7 اینچی، یک جفت صفحه نمایش 10.25 اینچی یا یکی از هر کدام را انتخاب نمود.


خریداران می توانند 64 رنگ مختلف را برای نور محیط انتخاب کنند و مانند هر مرسدس جدید، یک پد لمسی مرکزی نصب شده که به کاربران کمک می کند تا به سیستم اطلاعات سرگرمی دسترسی پیدا کنند.
مرسدس بنز، سیستم اطلاعات سرگرمی  جدیدی را در کلاس A معرفی نموده است. این سیستم اطلاعات سرگرمی که MBUX، نام دارد تجربه کاربر پسندی را ارائه می کند و در تلاش است تا همه مشکلاتی را که در سیستم Comand قبلی وجود داشت برطرف سازد .همچنین MBUX ویژگی های اتصال جدیدی را به ارمغان می آورد. قابلیت های ارتباطی Vehicle-to-X اجازه می دهد تا سیستم ،پیام های موجود در مورد وضعیت بد جاده و یا وسایل نقلیه ای که در از پشت در حال نزدیک شدن به خودرو است را دریافت و به راننده منتقل نماید. خدمات سنتی تر نیز شامل بیان مکان خودرو، قیمت گاز محلی و بیان شرایط اب و هواست..
البته اگر MBUX برای شما کافی نیست، خودروی جدید کلاس A   فن آوری های بیشتری را ارائه خواهد کرد که  به شما کمک می کند تا امن و آسوده به رانندگی بپردازید. از جمله این فناوری ها می توان به ترمزهای اضطراری اتوماتیک استاندارد، سیستم ناوبری ، کنترل کروز انطباقی و هشدار خروج از خط  که به نگه داشتن خودرو در خط کمک می نماید اشاره نمود.چراغهای جلو  از 18 LED جداگانه تشکیل شده اند که می توانند بخش های خاصی از جاده را به صورت انتخابی به منظور افزایش دید روشنتر سازند..علاوه بر این از لامپ های هالوژن استاندارد نیز در این خودرو استفاده شده است . سه موتور متفاوت در خودروی کلاس A جدید در دسترس خواهد بود. موتور A200  163 اسب بخار و  موتور 1.4 لیتری خطی 4 سیلندر که خریداران می توانند  یک گیربکس 6 سرعته و یا 7 سرعته دو کلاچه را برای آنها انتخاب نمایند. علاوه بر این دو مدل، یک موتور  A180d دیزلی  خطی 4 سیلندر  با توان 116 اسب بخار نیز موجود است.   به احتمال زیاد در ماه مارس این خودروی جدید کلاس Aعرضه خواهد شد و خریداران می توانند پس از خرید، آ ن را در تابستان تحویل بگیرند. با این حال هنوز چیزی در مورد قیمت خودرو عنوان نشده و تصور می شود در زمان عرضه به بازار، قیمتها نیز مشخص گردند