373 Views
2018 May 16car
img

مرسدس-بنز کلاس-اس (Mercedes-Benz S-Class)  خودرویی است که در کلاس سدان لوکس که سال‌های ۱۹۵۴ تا کنون در برلین، آلمان، فرانکفورت آم ماین، آلمان،مکزیک، قاهره، مصر، بوگور، اندونزی، پونه، هند، بانکوک،تایلند، تمدن چین، تولید شده‌است. ۶ دستگاه از این کلاس بنز (S600 ضد گلوله) در اجلاس سران جنبش عدم تعهددر تهران برای جابجایی برخی افراد نظیر بان کی مون،محمد مرسی و مقامات داخلی وارد ایران شد و مورد  استفاده قرار گرفت؛ که بر اساس آخرین تغییرات قیمت این خودرو دو میلیارد و هشتصد میلیون و پانصد هزار تومان بوده است.


پرچمدار خودروهای مرسدس، یکی از لوکس‌ترین نمونه‌های استاندارد بازار

کمتر تجربه‌ای از لحاظ آسایش توانایی برابری رانندگی با نمونه‌های مرسدس بنز کلاس S را داشته و شاید از معدود سواری‌های قابل مقایسه ، طی طریق به عنوان سرنشین با این خودرو باشد! لرزش در پدال‌ها و سیستم فرمان به هیچ عنوان در این سری وجود نداشته و حتی در هنگام حرکت با سرعت‌های بالا در بزرگراه‌ها نیز هیچ صدایی از محیط بیرون به داخل کابین نفوذ نمی‌کند.

با توجه به فاصله بیشتر دو محور عقبی و جلویی مدل‌های مختلف، فضایی بسیار زیاد و مناسب برای سرنشینان عقبی به وجود آمده و انبوهی از امکاناتی رفاهی و سرگرمی در اختیار آنها قرار گرفته و در حال استفاده از این گجت‌ها، صندلی‌های مجهز به سیستم گرم‌کن و ماساژ نیز تکمیل کننده حس تجمل موجود خواهند بود.


ویژگی‌ها

سواری با این خودرو شبیه به پرواز بوده و بدون توجه به پوشش مسیر، بهترین کیفیت رانندگی برای راننده و سرنشینان فراهم شده و این ابرقدرت آلمانی حتی کوچک‌ترین تکانی را در هنگام عبور از دست‌انداز‌ها به کابین منتقل نمی‌کند. موتور و پیشرانه‌های موجود نیز با کمترین صدا و لرزش ممکن عمل کرده و جعبه دنده فوق مدرن ۹ سرعته نیز عملکردی به لطافت ابریشم دارد!


عملکرد موتور و پیشرانه نیز بسیار بالا بوده و موتور ۶ سیلندر موجود در مدل ۳۵۰d در عرض ۶ ثانیه این خودروی لوکس را از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و به راحتی توانایی دستیابی به حداکثر سرعت محدود شده ۱۵۵ مایل در ساعت (معادل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) را دارد. این موتور دیزل نیرویی در حدود ۲۸۲ اسب بخار را تولید کرده و در دور موتور پایین ۱.۲۰۰ دور در دقیقه، گشتاوری ۶۰۰ نیوتون متری را در اختیار راننده قرار می‌دهد.این موتور به عنوان پیشرانه پایه مرسدس بنز کلاس S سال ۲۰۱۸ عملکردی فوق العاده داشته و این سوال را برای علاقمندان مطرح می‌کند که آیا با مصرف سوخت میانگینی در حدود ۵.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، نیازی به پرداخت مبالغی اضافی برای خرید نمونه‌های ۴۰۰d دیزل و ۵۰۰ بنزینی وجود دارد؟ البته موتورهای قدرتمند موجود برای این خودرو، با شتاب اولیه‌ای در حدود ۴.۵ ثانیه، عملکردی مشابه با خودروهای اسپرت را برای این خودروی لوکس رقم خواهند زد.


قیمت

مرسدس بنز کلاس S با قیمتی مابین ۹۴.۰۰۰ دلار تا ۱۰۵.۰۰۰ دلار ( ۶۵۸ میلیون تومان تا ۷۳۵ میلیون تومان با احتساب دلار ۷۰۰۰ تومانی ) یکی از بهترین خودروهای لوکس ۲۰۱۸ به حساب می‌آید. نمونه‌هایی از این خودرو در ایران نیز وجود داشته و با رقمی در حدود ۳ میلیارد تومان (معادل ۴۳۵.۰۰۰ دلار) با توجه به ممنوعیت واردات خودروهای لوکس در اختیار آقازاده‌ها قرار می‌گیرد.

مرسدس بنز ماشین لوکس ۲۰۱۸

بنز

کلاس اس

مرسدس