48 Views
2018 Mar 30technology
img
کاربران کروم و فایرفاکس که مایل هستند از مرورگر Brave استفاده کنند می‌توانند از افزونه Batify نیز استفاده کنند که به آن‌ها پخش‌کننده‌های بازی‌های ویدئویی یوتیوب , وب‌سایت و Twitch را ارائه می‌دهد .
افزونه Batify برای کروم و فایرفاکس تب وب‌سایت‌هایی که شما بازدید کرده‌اید را حفظ می‌کند و پرداخت‌های ماهیانه ناشناسی را بر اساس تعداد دفعات بازدید و اینکه چه مدت‌زمانی در آن‌ها صرف کرده‌اید , انجام می‌دهد . هرچند  Batify  برای تائید هویت ناشر بر سیستم نرم‌افزاری Brave متکی است و اکثر ناشران برای دریافت پرداخت‌های ماهیانه سفارشی نشده‌اند .این مسئله نشان می‌دهد که Brave روش جدیدی برای تأمین مالی ناشران آنلاین نیست – به‌صورت توجه آنلاین اولیه (BAT) نه به‌صورت دلار , پوند و یورو واقعی .
مایکل ولز، توسعه‌دهنده  Batify، که روی نسخه Opera این افزونه کار می‌کند، گفت: "من هیچ منفعت مالی کسب نمی‌کنم." من این کار را انجام دادم چون من از ایده Brave و BAT شگفت‌زده شدم و چالش‌های فنی را دوست دارم و می‌خواستم به این اکوسیستم کمک کنم .
ایده پرداخت هزینه برای چیزهای رایگان آنلاین ممکن است ما را شگفت‌زده کند اما اتفاق افتاده است . در عصری که ما از تبلیغات خسته شده‌ایم و نگران این هستیم که چگونه سایت‌های رایگان از اطلاعات شخصی ما استفاده می‌کنند ( مثل فیس‌بوک و Cambridge Analytica ) پرداخت هزینه برای آنچه دوست دارید یک رابطه صادقانه بین مخاطب و تولیدکننده محتوا است .
 BAT بر اساس تکنولوژی مشابه با   Blockchain  و مبتنی بر پول‌های دیجیتال مانند بیت کوین و اتر است. Brave به میزان زیادی با فروش BAT تأمین می‌شود که فروش آن در سال 2017 به ده‌ها میلیون دلار افزایش یافت . اما BAT یک پول دیجیتال عمومی نیست بلکه فقط روشی است که تبلیغ‌کننده‌ها و خوانندگان می‌توانند به ناشران هزینه پرداخت کنند و این استارتاپ مایل است که شبکه پرداخت BAT درنهایت فراتر از خود مرورگر گسترش یابد .
این شرکت در بیانیه‌ای گفت ما بسیار خوشحالیم که چنین آزمایش های توسعه‌دهنده‌ای می‌بینیم زیرا ما همیشه BAT را به‌عنوان تکنولوژی می‌بینیم که می‌تواند خارج از مرورگر Brave استفاده شود . ما در آینده قصد داریم یک رابط برنامه‌نویسی را برای استفاده از سایر محصولات جهت تقویت اکوسیستم BAT ارائه دهیم .
قبل از اینکه خیلی به جلو برویم آگاه باشید که در حال حاضر کیف پول Batify و Brave به‌صورت یک‌طرفه برای کاربران معمولی مرورگر استفاده می‌شود . به‌عبارت‌دیگر شما فقط می‌توانید کیف پول را تأمین کنید و در حال حاضر پس گرفتن پولتان امکان‌پذیر نیست و فقط آن را به ناشران اهدا می‌کنید .
Brave تبلیغات و نرم‌افزارهای ردیابی رفتار را که به‌صورت پیش‌فرض در وب وجود دارد را مسدود کرده است اما به شما اجازه می‌دهد با تنظیمات خاص به ناشران کمک کنید . این کمک‌ها امروزه توسط Brave و هر روشی که شما برای پرداخت از جیبتان انتخاب می‌کنید صورت می‌گیرد اما درنهایت Brave نشان می‌دهد تبلیغاتی که به نمایش می‌گذارد نیز می‌تواند برای تأمین مالی باشد . این تبلیغات به‌وسیله خود مرورگر برای حفظ حریم خصوصی هدف قرار می‌گیرد اما به‌صورت پیش‌فرض فعال نخواهد بود .


مرورگر Brave

افزونه Batify

اکوسیستم BAT