۲۸ بازدید
۲۴ آذر ۱۳۹۶تکنولوژی
تصویر مطالب

Brave browser یک راه جدید برای محافظت از حریم خصوصی شما در اینترنت دارد: گزینه ای برای استفاده از موتور جستجوی DuckDuckGo به طور پیش فرض در برگه های خصوصی این مرورگر وجود دارد. مرور خصوصی Private browsing، همچنین به عنوان ناشناس در مرورگر گوگل کروم شناخته شده است، یک حالت خاص مرورگر است که تاریخچه جستجوی شما در سیستم شما ذخیره نمی شود. اما مرورگر Brave می گوید جستجو با DuckDuckGo کمک خواهد کرد که جزئیات اطلاعات شخصی شما بر روی وب سایت های دیگر منتشر نشود. "بسیاری از مردم فکر می کنند که جستجوی آنها در حالت مرور خصوصی Private browsing ردیابی نمی شود. متاسفانه، این درست نیست." گابریل وینبرگ، رئیس اجرایی DuckDuckGo، در بیانیه ای گفت. با این وجود، DuckDuckGo اطلاعات شخصی کاربرانش را جمع آوری نمی کند. در ادامه با edanesh همراه باشید.

نسخه جدیدی از مرورگر Brave برای رایانه های شخصی شما گزینه ای برای تغییر موتور جستجوی پیش فرض خود را به DuckDuckGo برای برگه های خصوصی مرورگر ارائه می دهد. گوگل امروز به طور پیش فرض برای برگه های خصوصی و معمولی اکثر مرورگر ها استفاده می شود. مرورگر Brave قصد دارد این ویژگی را به نسخه های موبایل خود در سه ماهه اول سال 2018 اصافه کند.مرورگر Brave یک رقیب کوچک در مقایسه با رقبای بزرگ مانند گوگل کروم، مایکروسافت Edge، اپل سافاری و موزیلا فایرفاکس است. اما Brendan Eich، یکی از بنیانگذاران و مدیران اجرایی آن، که از بنیان گذاران موزیلا فایرفاکس و طراح زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، دارای اعتبار زیادی است.DuckDuckGo یک رقیب نسبتا کوچک است. تا کنون 16 میلیارد جستجو با این موتور جستجو انجام شده است در حالی که Google حداقل 2 تریلیون جستجو در هر سال انجام می دهد.


گفتنی است کمپانی Brave توسط Brendan Eich، یکی از پایه گذاران موزیلا و با هدف تمرکز بر مسدودسازی تبیلغات آزاردهنده از سطح وب راه اندازی شده. حذف تبلیغات نه تنها می تواند باعث حفاظت از حریم خصوصی شما شود، بلکه می تواند نقش موثری بر افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب داشته باشد.افزایش تعداد جستجو می تواند برای سازندگان مرورگر سود آور باشد زمانی که همه چیز به خوبی پیش می رود. توافقنامه سال2014 بین موزیلا و یاهو لغو شد و منجر شد که موزیلا پس از پایان کار یاهو با گوگل توافقنامه داشته باشد، چون یاهو کیفیت جستجوی خود را بهبود نمی دهد.بنابراین با استفاده از مرورگر Brave نه تنها می توانید جلوی تبلیغات اسپم و مزاحم را بگیرید، بلکه قادرید آنهایی که ممکن است برایتان مفید باشند را با تمرکز بیشتری از حالت عادی مشاهده کنید.
Brave browser

مرورگر Brave

مرورگر

Private browsing