589 Views
2018 Feb 01car
img

نسل هشتم هیوندای سوناتای 2018 با تکنولوژی های جدید، فلز ورق، سیستم تعلیق و گیربکس به روز شده مجددا به روز رسانی شده است. سوناتا، سدان متوسطه هیوندا، دورگه ای بین النترا و آزرا با آن ظاهر لوکسش است که هنوز هم به عنوان یک مدل 2017 در دسترس می باشد. سوناتا در حالت SE، SEL، Sport و Limited با یک موتور 2.4 لیتری تنفس طبیعی بی نظیر در دسترس است، اما در مدل های Sport و Limited ، با یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر عرضه می شود.

سوناتای جدید با تکنولوژیهای پیشرفته ای نظیر تشخیص نقطه کور، هشدار ترافیک عقب خودرو و دستیار راننده تغییر لاین عرضه می گردد. تکنولوژی جدید دستیار حفظ مسیر، تکنولوژی استاندارد نسخه  Limited 2.0T است و برای SEL و لیمیتد نیز در دسترس می باشد. اگر خودرو بدون هیچ سیگنال مشخصی به سمت خارج از نشانگرها حرکت کند، هدایت کننده ها آن را به داخل خط باز می گردانند.   کنترل کروز انطباقی هیوندا به خوبی در ترافیک سنگین وارد عمل می شود. این قابلیت، به همراه  ترمز خودکار اضطراری، همانند تکنولوژی جدید دستیار حفظ مسیر برای محصول 2018 در دسترس است . سیستم اطلاعاتی عالی Blue Link هیوندای بر روی یک صفحه نمایش 7 لمسی نمایش داده می شود، اگرچه  می توان در هنگام خرید به جای آن، یک صفحه نمایش هشت اینچی را نیز انتخاب کرد. پلتفرم های Apple CarPlay و Android Auto با این سیستم اطلاعاتی سازگار هستند، .سیستم اطلاعاتی Blue Link بسیار کارامد است هرچند به نظر می رسد سازگاری آن با Apple CarPlay اندکی مشکل دارد.  وجود یک صفحه نمایش اصلی قابل تنظیم و یک سیستم هدایت اختیاری که شامل جستجو محلی گوگل است به همراه باکس وارد نمودن  ادرس سبب می شود تا به راحتی آدرس یا نقاط مورد نظر خود را پیدا کنید.
چند تکنولوژی لمسی کوچک نیز در سوناتا به کار گرفته شده که باعث می شود از سایر خودروهای موجود در این دسته متمایز شود. از جمله این تکنولوژی ها می توان به شارژ بی سیم Qi استاندارد در نسخه لیمیتد 2.0T و لیمیتد اشاره نمود. اما نسخه SE دارای شارژر یو اس بی ردیف دوم می باشد. اگر چه موتور 2.0 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر مدلهای  Sport و Limited مشابه نسخه 2017 بوده و همان توان 245 اسب بخار و گشتاور 260 پوند پا را تولید می کند، اما گیربکس اتوماتیک هشت سرعته کاملا جدید است. سیستم تعلیق پشتی و سیستم فرمان نیز کاملا ارتقا یافته اند.سیستم گیربکس اتوماتیک پاسخگو سوناتا در انتخاب دنده واقعا عالی عمل می کند. با این گیربکس اتوماتیک، افزایش دور حتی در حالت Comfort نیز ساده است. اما با تغییر به حالت اسپرت، سرعت دور موتور بسیار بیشتر خواهد شد.


علاوه بر این در این خودرو، پدال شیفترهایی نیز برای رسیدن به اوج هیجان رانندگی تعبیه شده اند اما اگر نظر مرا بخواهید استفاده از گیربکس اتوماتیک در این خودرو کافیست. موتور 2/2 لیتری تنفس طبیعی هیوندای سوناتای 2018، توان 185 اسب بخار و گشتاور 178 پوند پا را تولید میکند و به گیربکس تمام اتوماتیک 6 سرعته 2017 متصل می گردد.   فرمان اصلاح شده این خودرو نیز عملکرد بهتری را ارائه می کند. هیچ  انحراف گشتاوری حتی در هنگام شتاب سنگین وجود ندارد  و من هیچ کم فرمانی را در این خودرو  احساس نکردم. البته  سوناتا 2.0T از لحاظ مصرف سوخت و سازگاری با محیط زیست نواقصی دارد زیرا این خودرو به ازای هر 26 مایل یک گالن سوخت مصرف می کند.


 نمای جلوی سوناتای 2018، اندکی تهاجمی تر شده و دارای پنجره مشبکی می باشد که این خودروساز کره ای آن را پنجره مشبک آبشاری می نامد. چراغ های روشنایی روز LED ، چراغ های استاندارد مدل  2.0T  هستند و چراغ های جلوی LED و پنجره مشبک ، کمی بزرگتر از سال قبل شده اند. چراغ های LED  پشتی تعبیه شده در مدل 2018  نیز به روزتر شده و پلاک نیز کمی پایینتر نصب شده است . لذا خط صاف و بی وقفه ای به وجود آمده  که از بالای صندوق عقب به سپر می رسد. صندوق عقب نیز توسط  دکمه لمسی موجود در مرکز آرم هیوندای، باز می شود. اگر من بخواهم سوناتا بخرم مطمئنا مدل 2.0T Limited را، فقط به  دلیل داشتن کنترل کروز انطباقی انتخاب می کنم چرا که این آپشن در مدل ارزانتر   2.0T Sport  در دسترس نیست   هیوندای سوناتای 2018 از قیمت $ 22،050 برای SE پایه شروع می شود، اما برای مدلLimited 2.0T ، این قیمت به   32،450 دلار می رسد. اگرچه کمک راننده ها نیز در تمام نسخه ها در دسترس نیستند، اما در کل، سوناتا یک سدان سرگرم کننده و مقرون به صرفه است که با چابکی و ظاهر خوب خود توانست مرا  شگفت زده کند.

هیوندا سوناتا

Apple CarPlay