88 Views
2018 Mar 08technology
img
آمازون Kindle را درست پس از فارغ‌التحصیلی من در سال 2007 راه‌اندازی کرد، دستگاهی که والت موسبرگ آن را نقطه عطفی برای  شرکت نامید .این اولین دستگاهی بود که در آن زمان برای خواندن کتاب به بازار عرضه شد اما من به کتاب‌های کاغذی علاقه‌مند بیشتری داشتم . یک دهه بعد آمازون دستگاه انقلابی خودش را عرضه کرد و درنهایت من سال گذشته Kindle Paperwhite تعمیر شده‌ای را خریداری کردم .
خرید  Kindle کمی برای من مشکل‌ساز بود . ازیک‌طرف بارها و بارها ثابت‌شده است که این دستگاه فوق‌العاده مفید است وقتی‌که زمان بیشتری برای خواندن نیاز دارید و از سوی دیگر تولید این دستگاه بخشی از یک جنبش است که می‌تواند هنر و صنعت را بازنویسی کند .
در حال حاضر دستگاه‌هایی مثل Netflix و لیست بی‌پایانی از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی وجود دارد که من واقعاً دوست دارم آن‌ها را چک کنم . همچنین جریان دائمی به‌روزرسانی‌های فیس‌بوک و توییتر ارائه می‌شود  که همه به آن‌ها علاقه‌مند هستند . درنتیجه در سالهای اخیر میزان مطالعه کاهش پیداکرده است . مزایای این دستگاه کوچک این است که مانع حواس‌پرتی شما با چک کردن ایمیل و توییتر می‌شود و درعین‌حال یک کتابخانه کوچک برای خواندن به شما ارائه می‌دهد که بدون روشن کردن لامپ می‌توانید شب یا صبح زود به مطالعه کتاب‌های موردعلاقه خودتان بپردازید .
من هنوزم کتاب‌های کاغذی خود را رها نکرده‌ام اما کاری که Kindle می‌کند این است که گزینه‌های بیشتری به من ارائه می‌دهد مثلاً خلاصه‌های کپی شده که در کتاب‌های فیزیکی در دسترس نیستند را می‌توان با Kindle بررسی و مطالعه کرد و شما حتی هنگام صرف ناهار هم می‌توانید صفحه‌نمایش این دستگاه را  به‌راحتی بالا و پایین کرده و مطالعه کنید و یا هنگام سفر بدون حمل بار اضافی ناشی از کتاب‌ها می‌توانید چندین کتاب برای مطالعه در این دستگاه کوچک داشته باشید .
اکنون مطالعه دیگر محدود به یک رسانه منفرد نیست . واژه‌ها به‌صورت جوهر و تصاویر بر روی یک صفحه‌نمایش یا به‌صورت کتاب صوتی وجود دارند و همگی آماده‌اند تا اوقات فراغت شما را پر کنند اعم از اینکه در فروشگاه باشید یا در اداره پست یا در حال رانندگی .
Kindle به من کمک کرد که به خواندن کتاب ادامه دهم حتی وقتی‌که در حال انجام دادن کار دیگری هستم و امیدوارم Kindle به‌زودی کتاب‌های بیشتری به‌ غیر از کتاب‌های داستانی  ارائه دهد .


Kindle

آمازون

مطالعه کتاب

Netflix