44 Views
2017 Dec 14technology
img

مشارکت سامسونگ و آمازون

محبوبیت تلویزیون های HDR هر روز در حال افزایش است، در این بین دو کمپانی بزرگ سامسونگ و آمازون با همکاری یکدیگر استاندارد جدیدی را به وجود آورده‌اند تا کیفیت این تلویزیون‌ها را بهبود بخشند.سامسونگ با همکاري آمازون در حال توسعه و بهبود استاندارد جديد HDR هستند

شرکت سامسونگ به تازگی و طی یک همکاری با آمازون یک استاندارد جدید تصویری را تدوین کرده است. این استاندارد نیز ادامه دهنده راه HDR بوده و به عبارت دیگر HDR 10+ نام گرفته است.

ویژگی های HDR 10

HDR 10+ با هدف پر کردن شکاف مابین HDR 10 و Dolby Vision تهیه شده است. فناوری HDR توسط انجمن UHD تدوین گشته و مانند Dolby Vision است. اما ظاهرا سامسونگ و آمازون به نوعی فناوری سطح بالا، مابین آنها دست یافته اند.

مهمترین تغییرات در HDR 10+ شامل Dynamic Tone Mapping، تنظیم بهتر روشنایی و کنتراست در وضعیت Real Time، بهبود در شرایط فریم به فریم، کاهش ظرفیت تصاویر روشن که بیش از حد تاریک شده اند و در نهایت سرعت پردازش بالاتر است. سامسونگ به عنوان یک تولید کننده سخت افزار و آمازون نیز با عنوان یک تولید کننده محتوا، علاوه بر تولید یک استاندارد جدید، مدیا و تلویزیون های آن را نیز تولید می کنند. سامسونگ الکترونیک اعلام کرده است که تمامی تلویزیون های UHD تولید شده این شرکت از سال 2016 تا کنون، یک بروزرسانی نرم افزاری را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد که قابلیت HDR 10+ را به آنها تزریق می کند. این بروزرسانی در نیمه دوم سال 2017 در اختیار آنها قرار می گیرد

استاندارد HDR10+ تصاویر زنده تری را به نمایش می‌گذارد، به علاوه صحت رنگ و کنتراست بهتری نیز به دست می‌آید. کمپانی سامسونگ اعلام کرد که هم اکنون مذاکره با چند شرکت فناوری برای ساخت این تلویزیون‌ها شروع شده؛ به علاوه شرکت آمازون نیز در تلاش است تا از این فناوری برای ارتقای برخی خدمات ویدئویی خود استفاده نماید.

این استاندارد از فناوری جدیدی به نام Dynamic Tone Mapping استفاده می‌کند که تنظیم جزییات تصاویر ویدئویی در هر یک از بخش‌های هر فریم هر تصویر را با سهولت بیشتر امکان پذیر می‌سازد.

مشارکت سامسونگ و آمازون-ویژگی های HDR 10