125 Views
2017 Nov 29technology
img


تعداد شرکت‌های فعال در عرصه‌ی رایانش ابری کم نیست؛ ده‌ها شرکت مختلف، از استارتاپ‌های کوچک گرفته تا نام‌های شناخته‌شده در عرصه‌ی فناوری نظیر مایکروسافت و گوگل در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. بر اساس نتایج تحقیقات انجام‌شده توسط مؤسسه‌ی تحقیقات بازار Synergy Research، چهار شرکت آمازون، مایکروسافت، گوگل و آی‌بی‌ام بیشترین سهم از بازار رایانش ابری را در اختیار دارند.قریب به ۴۰ درصد از بازار رایانش ابری در اختیار آمازون است.

در حال حاضر خدمات وب آمازون در رتبه ی اول و مایکروسافت در رتبه دوم و آی بی ام و گوگل در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

گوگل و سیسکو آخرین شرکت های فن آوری هستند که برای پیوستن به نیرو های امازون در خدمات ابر شرکت کردند.

خدمات ابری آمازون بیشتر با نام Amazon Web Services یا به‌اختصار AWS نامیده می‌شوند. از سال ۲۰۰۶ شرکت آمازون دست به ارائه‌ی خدمات ابری زد، همچنان با اقتدار جایگاه خود را به‌عنوان برترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری را حفظ کرده است

همانطور که می‌دانید شرکت Cisco بعنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت در زمینه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپیوتری و تجهیزات آن در جهان شناخته شده است.اسم «سیسکو» مخفف سانفرانسیسکو است.سیسکو در اکتبر ۲۰۰۶ نماد جدید خود را به نمایش گذاشت.

گوگل  سرویس و فن آوری های ابر خود را با شبکه ی نرم افزار و سخت افزار سیسکو  برای کسب و کارها ترکیب خواهد کرد.هدف گوگل از این مشارکت جذب مشتری و ارائه بهتر خدمات مرتبط با سرویس‌ها و فروش کالاهای خود با استفاده از سرویس‌های ابری هر دو شرکت است

امروزه بسیاری از شرکت ها مدیریت تمام خدمات IT خود را به ابر می سپارند.

Nan Boden رئیس شرکای فن آوری جهانی به این ابر ترکیبی امیدوار است و می گوید این همکاری برای افزایش زیرساخت های موجود در محل و گسترش ابر مفید است.


قطعات مورد نیاز

سیسکو و گوگل گفتند ابزارهایی برای مدیریت  شبکه، امنیت ونظارت بر عملکرد شبکه ها  را فراهم می کنند.

 سیسکو از طریق شبکه توسعه دهنده DevNet، ابزارهای آموزشی برای توسعه و آزمایش برنامه ها انواع ابزار ابر ترکیبی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. 

بوند گفت : خدمات ابری گوگل به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.


مشارکت گوگل و سیسکو در راه اندازی یک محیط ابری فوق پیشرفته