83 Views
2018 Jan 13technology
img
داشتن یک کامپیوتر ایمن و مطمئن برای مصرف‌کنندگان مسئله حائز اهمیتی است . برای چندین سال طیف رایانه‌های شخصی مک بوک به‌عنوان استاندارد طلایی در نظر گرفته می‌شدند و در برابر بدافزارها و حملات مخرب ایمن بودند. اما چند ماه گذشته ادعاهای چالش‌برانگیزی در رابطه با این وسیله‌ها مطرح شد .
بزرگ‌ترین اشتباه کشف این مسئله بود  فیلد رمز عبور خالی به هرکسی اجازه می‌دهد به مک دسترسی پیدا کند که نه‌تنها یک خطر امنیتی بسیار بزرگ است بلکه یک اشتباه شرم‌آور است.
باز گذاشتن منوی فروشگاه اپل در macOS High Sierra 10.13 یکی از آخرین آسیب‌پذیری‌های امنیتی است. شما می‌توانید بر روی قفل کلیک کنید و هر رمز عبوری که می‌خواهید وارد کنید و قفل را بازکنید . جالب است ! اما امنیت بیشتری برای میلیون‌ها مصرف‌کننده این برند لازم است.
درحالی‌که این اشکال یک فاجعه نیست اما مسائل دیگری در کنار دور زدن  رمز عبور قرار دارد . دلایل فنی آن ممکن است متفاوت باشد اما باید عموم کاربران درک کنند که رمز عبور همیشه برای مک بوک موردنیاز نیست .
در صدر خطاهای معمولی macOS شما باید تأثیر Meltdown و Spectre را در نظر بگیرید . این‌ها iOS  و macOS را تحت تأثیر قرار می‌دهند . پچ های Meltdown در حال حاضر عرضه‌شده است ولی برای Spectre در راه است . کاربران باید این‌ها را فوراً اعمال کنند اگرچه تأثیر طولانی‌مدت این مشکلات  احتمالاً کاهش سرعت دستگاه‌های macOS است .
برخلاف رفع سریع این نقص‌ها ,  مشکلات موجود در تراشه‌های اینتل خیلی پیچیده‌تر است و زمان زیادی برای جایگزینی نیاز دارد .
اگر مشکلات امنیتی و آسیب‌پذیری‌ها به وجود بیاید  لهستانی‌ها خانواده Mac را کنار خواهند گذاشت و ارزش آن‌ها به کمتر از یک کامپیوتر معمولی کاهش خواهد یافت . برای بسیاری از این دستگاه ه با ارتقاء می‌توان مشکل را حل کرد  اما درهرصورت این مسئله برای اپل یک خطر است .
خانواده مک گزینه‌های ارزان‌قیمتی نیستند  و مشتریان باید به ارزش آن‌ها هنگام خرید هریک از دستگاه‌های macOS اطمینان داشته باشند . وقتی‌که مشکلات امنیتی , نقص‌ها و عیب‌هایی وجود داشته باشد خانواده مک خیلی زیاد کار نخواهند کرد .


macOS

IOS

Mac