60 Views
2018 Jan 16Newstechnology
img

Google Pixel 2 XL وقتی اولین بار در ماه اکتبر عرضه شد با انبوهی از انتقادات درباره ی طراحی صفحه نمایش آن مواجه شد.

از نظر متخصصان ؛ این گوشی نمی توانست رنگ های خاموش را به خوبی نشان دهد و این مشکل زمانی حاد می شد که با زاویه تند به صفحه نمایش این گوشی نگاه می کردیم .  در این هنگام شما تقریبا تمام رنگ ها را به صورت رنگ آبی تیره می بینید. ( البته این مشکل تمام نمایشگرهای OLED هست اما در این گوشی ؛ بسیار شدید است ) این امر آنقدر جدی بود که گوگل گارانتی این گوشی را 1 سال بیشتر تمدید کرد و به روز رسانی های نرم افزاری جدیدی را نیز برای دوباره تنظیم کردن ترکیب رنگ ها در گوشی ؛ منتشر کرد . اما جالب است بدانید این مشکل برای تمام گوشی های Google Pixel 2 XL به طور جدی پیش نیامده! تنها برخی از این گوشی ها و به طور تصادفی دارای چنین مشکلاتی شده اند . 


این مشکل ، برای اولین بار توسط شخصی بنام  Jerome Ortega  توسط یک ویدئو منتشر شد که در آن نشان می دهد چگونه  مدل های جدید این گوشی مشکل داغ کردن صفحه نمایش دارند و وقتی با زاویه تند به این گوشی نگاه می کنیم ، تصاویر بی کیفیت عجیبی را می بینیم . اما در همین حال کامنت هایی نیز زیر این ویدئو به این صورت می بینیم : " من اخیرا یک دستگاه  Google Pixel 2 XL  خریداری کردم که هیچ مشکلی در رنگ های آبی در آن نمی بینم. صفحه نمایش OLED آن به اندازه ی مدل های مشابه در گوشی هایی مثل سامسونگ ، خوب و با کیفیت است "

با کمی تحقیق در می یابیم تمامی نمایشگر های OLED تقریبا از یک نوع تکنولوژی بهره می برند . مثلا LG هنوز در صفحه نمایش های خودش فناوری OLED استفاده می کند و اصلا بنظر نمی رسد که گوشی های LG نمایشگر های بدی دارند، حتی مدل های قدیمی آن ! 


اما ؛ مسئله ی ما اینجا تفاوت بین گوشی های قدیمی و جدید نیست . بحث بین کیفیت قطعات و ساخت است .

با گذشت زمان و تمامی مشکلات گوشی Google Pixel 2 XL   اما هنوز می توان این گوشی را بخاطر دوربین و باتری اش دوست داشت و خرید . ولی به زودی و با آمدن گوشی های هوشمندی که حتی کمی از Google Pixel 2 XL  بهتر باشند به سرعت شاهد تغییر در سلیقه ی مشتریان خواهیم بود ، چرا که آنها دوست ندارند ، عکس های فوق العاده خود را روی یک نمایشگر بی کیفیت ببینند!

در نهایت می توان گفت این یک شکست و خرابکاری بزرگ برای بخش کنترل کیفی محصولات Google است ، علاوه بر مشکل صفحه نمایش در طیف گسترده ای از گوشی ها ؛ برخی از محصولات این شرکت بعضا بدون سیستم عامل یا با بسته بندی خالی عرضه شده اند! هنوز گوگل در مورد این سری اشکالات ، بیانیه ی صریحی منتشر نکرده اما امیدواریم در آینده چنین کاری را انجام بدهد . 

در دنیای محصولات دیجیتال ، تمامی شرکت ها روند رو به رشد دارند که افزایش کیفیت ارائه محصولات نیز ، بخشی از این روند رو به رشد را شامل می شود . اما در مورد گوگل ؛ آیا می توان  گفت خرید محصولات Google ، بستگی به شانس ما دارد!؟


Goolge

گوگل

Google Pixel 2 XL

گوگل پیکسل 2

OLED

صفحه نمایش گوگل