24 Views
2018 Jan 20technology
img

One plus اعلام کرده است که بیش از 40000 مشتری در معرض نقص امنیتی قرار گرفته اند که باعث شده ، این شرکت در هفته گذشته پرداخت های کارت های اعتباری برای فروشگاه خود ، متوقف کند . این آمار مربوط به یک سازمان تحقیق کننده در مورد حفره های امنیتی است که اعلام کرده که مشتریان One plus در هنگام خرید از فروشگاه این شرکت ؛ در معرض خطر دزدی اطلاعات شخصی شان هستند .

گزارشاتِ دزدیده شدن اطلاعات شخصی تنها در هفته اخیر گزارش شده ، One plus در این مورد می گوید ، بدافزاری که اطلاعات کابران را در درگاه پرداخت فروشگاه این شرکت ، مورد سرقت قرار می داده ، از اواسط نوامبر فعالیت خود را آغاز کرده بوده ، این بدافزار مستقیما از پنجره ی پرداخت اینترنتی ، شماره کارت و رمز ها و اطلاعات شخصی افراد را ضبط و در خود ذخیره می کرده است . One plus می گوید که هدف این بدافزار قطعا سو استفاده بوده و برای یافتن منشا آن تحقیقات هنوز ادامه دارد اما هنوز معلوم نیست که این تهاجم آیا از بستر اینترنت صورت گرفته یا سارق به سرور های فیزیکی این فروشگاه دسترسی داشته است.


One plus در یک سایت اینترنتی می گوید که این بدافزار به صورت یک عمل تکراری این سرقت را انجام می داده است ، اما اگ مشتریان از طریق کارت اعتباری Paypal قصد خریداری از فروشگاه One plus را دارند ؛ نگران نباشند ، چرا که این کارت اعتباری امینت لازم را برای عدم سرقت اطلاعات ، دارد.

سخنگوی OnePlus می گوید که 40000 مشتری در معرض خطر سرقت اطلاعات هستند که نشان دهنده یک زیر مجموعه کوچک از کل مشتری های شرکت است ، همچنین مشتریانی که مورد سو استفاده قرار گرفتند ، از طرف شرکت از یکسال خدمات رایگانِ نظارت بر امنیت کارت های اعتباری بهره مند می شوند .

بهرحال اکنون پرداخت های کارت های اعتباری در فروشگاه OnePlus.net به حالت تعلیق درآمده و تا زمانی که تحقیق کامل شود، این تعلیق ادامه دارد . اما در حال حاضر مشتریان قادر به خرید اقلام از طریق PayPal هستند.

پایت لاو، مدیر عامل شرکت OnePlus، به سایت CNET گفت که در حال بررسی مشارکت با فروشندگان ایالات متحده است، اما یکی از مقامات دیگر One plus تایید کرده که این نقض امنیتی چیزی را در مورد استراتژی فروش آنلاین OnePlus تغییر نخواهد داد. این شرکت در حال حاضر قصد ندارد فروشگاه خود را به آمازون و یا یک پلت فرم تجاری دیگر منتقل کند .


کارت های اعتباری

One PLUS

paypal