41 Views
2017 Dec 21technology
img

Caryn Vainio یک طراح interface درباره مرگ غیر منتظره یکی از دوستان خود که از طریق فیس بوک با او آشنا شده بود نوشت: قبل از مرگ، دوست او درباره وضعیت جدید خود در در بیمارستان یک پست را در فیس بوک ارسال کرده بود اما Vainio نتوانست آن پیام را مشاهده کند. با وجود این که او عادت داشت که هر پست در فید خبری فیس بوک خود را با ترتیب زمانی آن ها مشاهده کند. او گفت: نه تنها من یکی از بهترین دوستانم بلکه برای برخی از ما از این نگران هستیم که این پیام ها به عنوان یک پیام ناشناس شناخته شود و ما هرگز نتوانیم آن ها را مشاهده کنیم. این مشکل در عصر شبکه ها اجتماعی که ادعا می کنند روابط آنلاین را به شیوه ای مثبت تسهیل می کنند، غیر قابل قبول است.اما بحث در اینجا است که آیا فیس بوک می تواند مشکل الگوریتم فید خبر خود را برطرف کند.با ادامه این مقاله edanesh همراه باشید.

 Vainio معتقد است که چون دوست او چندین به روز رسانی وضعیت را ارسال نکرده است، الگوریتم فیس بوک پست های او را کم اهمیت می پندارد. راهنماهای الگوریتم فیس بوک می گویند ارتباط یا "relevancy" توسط بسیاری از عوامل تعیین می شود، از جمله چگونگی ارتباط شما با یک فرد و چگونگی تعامل با یک پست که شما آن را دریافت کرده اید. روش مرتب سازی "Most Recent" باید تاثیر این الگوریتم را کاهش دهد، اما حتی مشخص نیست که آیا شما تمام پست ها را مشاهده می کنید یا فقط قادر به مشاهده یک زیر مجموعه ای انتخاب شده توسط فیس بوک هستید.


آیا فیس بوک می تواند مشکل فید خبری خود را برطرف کند؟

در فید خبری فیس بوک این مسئله مورد توجه قرار گرفته شده است که دریابند کاربران به چه چیزی بیشتر علاقه دارند و آن چیزها را بیشتر برای آن‌ها به نمایش بگذارند.فیس بوک به خواسته کاربران خود احترام می گذارد و در برخی موارد یافتن اینکه کاربر چه چیزی نمی‌خواهد، بسیار آسان‌ است. مبارزه دوساله فیسبوک با اخبار کلیکی (clickbait) یک مثال بارز است. در اوایل این دهه، نویسندگان اینترنتی قدرت عنوان‌های خبری را دریافتند که شما را تشویق به کلیک کردن می‌کنند و در عین حال، اطلاعاتی افشا نمی‌کنند. در پاییز سال ۲۰۱۳، اخبار کلیکی تقریبا تمام نیوز فید را اشغال کرده بود. به‌عنوان مثال، وب‌سایت Upworthy که توسط نویسنده کتاب «حباب فیلتر» تأسیس شده است، ماهانه ۹۰ میلیون کاربر جذب می‌کرد.واینیو، همراه با بسیاری از افراد دیگر، گزینه ای ساده تر را به فیس بوک پیشنهاد می کنند: فیس بوک فقط باید تمامی پست های خبری دوستان خود را مانند توییتر به نمایش بگذارد. اما برای برخی از افراد، که ممکن است صدها دوست و صفحه لایک شده در فیس بوک داشته باشند، گزینه های بهتری وجود دارد. اهمیت در استفاده از ابزارهایی است که به ما اجازه می دهد اطلاعات را از یک شبکه شایعات قدیم به مجموعه ای از لیست های توییتر مرتب کنیم. و با استفاده از آن ها فیس بوک لیست دوستان خود را ارائه می دهد، و کاربران با مشاهده این لیست ها می توانند گروهی از افراد را به دوستان خود اضافه کنند و پیام های خود را به طور اختصاصی مشاهده کنند.

الگوریتم جدید فیس بوک

فیس بوک

فید خبری فیس بوک