98 Views
2018 Jan 13Newstechnology
img

زمانی که اپل قول داد که باتری گوشی های آیفون را با 29 دلار عوض کند ، مشتریان به تعویض آن امیدوار شدند . اما ؛ برای صاحبان iPhone 6 plus این امیدواری کمی بیشتر طول می کشد ! طبق گزارشات رسمی ؛  اپل با کمبودِ موجودیِ این باتری ها تا اوایل ماه آپریل ، مواجه است . افزایش زمان انتظار برای تامین موجودی ، امری قابل پیش بینی بود ، چرا که با این مقدار کاهش قیمت ، مسلما شاهد افزایش تقاضای زیادی در بازار هستیم . در ماه دسامبر و در زمانی که اپل ، وعده ی باتری های 29 دلاری را برای گوشی های خود داد ؛ اعلام کرد که موجودی تا ماه های بعد وجود خواهد داشت ، اما این طور نشد .


در حال حاضر طبق اعلام شرکت ، تقریبا 2 هفته برای تامین موجودی کافی برای مغازه ها و فروشگاه ها طول می کشد . همانطور که در MacRumors نوشته شده ، این تاخیر برای گوشی آیفون 6 ، 2 هفته برای آیفون 6 پلاس تا اوایل ماه آپریل جاری و البته برای گوشی هایی مثل آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آیفون SE، بدون تاخیر قابل توجهی می باشد .

این تاریخ ها و پیش بینی ها برای ایالات متحده آمریکا می باشد ، پس انتظار می رود در دیگر نقاط دنیا ، این اعداد و تاریخ ها ، متفاوت باشند .

اپل در پی ایجاد یک سری مشکل در باتری گوشی های آیفون خود ، که باعث کند شدن عملکرد و سیستم عامل آیفون ها می شد ، پس از عذرخواهی در مورد این مشکل تصمیم به تعویض باتری ها با قیمتی کمتر گرفت . البته به گفته ی خود اپل ، این کاهش سرعت در آیفون ها برای این بود که گوشی های آیفون خراب و غیرقابل استفاده نشوند و مشتریان مجبور به خریدن یک دستگاه جدید نباشند .


در واقع اپل به جای مشتریان خود تصمیم گرفت و گوشی سریع آنها را برای جلوگیری از احتمال خرابی ، به یک گوشی کند تبدیل کرد ! اما حداقل مشتریان می توانند یک باتری ارزان قیمت 29 دلاری را خریداری کنند ، گرچه باید برای خرید این باتری نیز ؛ صبر کنند .


اپل

آیفون

مشکل باتری اپل

Apple

Apple battery drain