30 Views
img

تغذیه برق در لپ تاپ های سرفیس بوک 2 مایکروسافت مشکل دارد. 

ما انتظار نداشتیم باتری سرفیس بوک 2 به سرعت خالی شود اما وقتی به انجام بازی های سه بعدی می پردازیم این اتفاق می افتد. این لپ تاپ وقتی که در اوج فعالیت است ممکن است شارژرش قادر نباشد برق کافی به آن برساند.

مایکروسافت ادعا می کند این لپ تاپ بهترین کیفیت را در بین کامپیوترهای شخصی دارد. اکثر مدل ها مجهز به کارت گرافیک Nvidia GTX 1060 هستند که بر اساس آنچه مایکروسافت می گوید باعث می شود این لپ تاپ بتواند بازی های سنگین کامپیوتری را به خوبی اجرا کند.

با این وجود بررسی ها نشان داده است که لپ تاپ 15 اینچی سرفیس بوک 2 دو تا مشکل دارد: متخصصان پی بردند که تحت فعالیت شدید مصرف برق به حدی بالا می رود که حتی در هنگام اتصال به Surface Dock لپ تاپ به استفاده از باتری رو می آورد. از طرف دیگر بررسی ها نشان داده است که این لپ تاپ در هنگام اتصال به شارژر ممکن است برق بیش از اندازه ای را از شارژر بکشد. وقتی که مصرف برق بیش از حد شود سرفیس بوک 2 کارایی خودش را برای جلوگیری از ایجاد مشکل کاهش می دهد. اما مساله اینجاست که همه افرادی که 3000 دلار برای این لپ تاپ پول داده اند قاعدتا می خواهند از تمام کارایی مورد انتظارشان بهره ببرند. این کاهش کارایی لپ تاپ به این دلیل است که مایکروسافت برای جلوگیری از بروز مشکل در استفاده از تمام قدرت لپ تاپ محدودیت ایجاد کرده است. سخنگوی شرکت مایکروسافت تایید کرده است که این محدودیت برای جلوگیری از آسیب دیدن باتری ایجاد شده است.


تنظیمات "بهترین عملکرد" موجب ایجاد تفاوت در ساعت گرافیکی و افزایش قابل توجه سرعت و صدای فن لپ تاپ می شود. این تنظیم معمولا به صورت پیش فرض فعال نیست، اما برخی از کاربران احتمالا با گرافیک گسسته GTX 1060 سرفیس بوک 2 این تنظیم را برای بازی کردن با لپ تاپ به صورت کامل فعال کنند تا بتوانند از کارایی کامل لپ تاپ استفاده کنند.

مهم است که توجه داشته باشیم که "حالت عادی" Surface Book 2، حتی هنگام متصل بودن به برق، مصرف برق دستگاه را در کمترین کارایی ممکن قرار می دهد.


طی بررسی هایی که انجام شد به عنوان یک کنترل، متخصصان همچنین با کمک لپ تاپ مدل Gigabyte Aero 14 که پردازنده Core i7 7700HQ و کارت گرافیک GeForce GTX 1060 را در درون خود دارد و از این لحاظ مشابه Surface Book 2 است آزمایشات استرس را تکرار کردند. در نهایت متوجه شدند که تفاوت در شارژر این دو لپ تاپ بود: Aero از شارژر 150 واتی استفاده می کند و در نتیجه دچار کاهش عملکرد یا استفاده از باتری به عنوان منبع تغذیه کمکی نمی شود. اما سرفیس بوک 2 همچنین یک مساله دیگر داشت. به طور پیش فرض، در بالاترین حالت عملکرد، تراشه Nvidia GeForce GTX 1060 این لپ تاپ با سرعت حدودا 1.4 گیگاهرتز اجرا می شود. پس از چند ساعت، دستگاه سرعت آن را به حدود 1 گیگاهرتز کاهش می دهد تا لپ تاپ مجبور نباشد برای تامین برق اضافی به باتری متوسل شود که در نهایت باعث می شود عملکردی را که Aero انجام داده ارائه نکند.


یکی از سخنگویان مایکروسافت چنین گفته است که: اگر شما بخواهید با بهترین عملکرد دستگاه و با استفاده از تمام توان آن بازی یا کار کنید مصرف بیش از حد برق باعث می شود در حالی که لپ تاپ به شارژر متصل است نیز باتری لپ تاپ خالی شود و کار شما نیمه تمام باقی بماند به همین دلیل ما این محدودیت را ایجاد کرده ایم تا کاربران بتوانند با عملکرد پایین تر هم که شده کار خود را انجام دهند و وسط کار لپ تاپ خاموش نشود.

متخصصان می گویند برای حل دائمی این مشکل راه حلی وجود دارد از این قرار که شما در لپ تاپ خودتان تکنولوژی Max-Q شرکت Nvidia را داشته باشید. این تکنولوژی به شما اجازه می دهد بدون افزایش بیش از حد مصرف برق از بهترین عملکرد سیستم خود استفاده کنید. اما متاسفانه تاکنون مایکروسافت سرفیس بوک 2 را با این تکنولوژی ارائه نداده است.


Surface Book 2

Surface Book

Microsoft

مایکروسافت

سرفیس بوک

برق لپ تاپ

برق سرفیس بوک 2