32 Views
2018 Mar 19technology
img


به چند نکته اصلی و اساسی برای کاهش ضرر های امواج موبایل  اشاره می کنیم .

با رعایت برخی نکته ها می توان بهتر و سالم تر زندگی کرد

از تلفن ثابت استفاده کنید

عادت به استفاده مداوم و 24 ساعته از گوشی موبایل، سبب شده تا حتی در زمان دسترسی به تلفن ثابت، گوشی موبایل خود را برای برقراری تماس ترجیح دهیم. در نظر داشته باشید موضوع نگران‌کننده، زمان برقراری مکالمه است، چرا که امواج موبایل در این حین چندین برابر می‌شوند. پس تا جایی که ممکن است از تلفن ثابت برای برقراری تماس استفاده کنید.


پیامک و پیام‌رسانی را جایگزین کنید

در زمان ارسال پیامک، نه تنها خبری از امواج پیوسته حین برقراری تماس نیست، بلکه گوشی موبایل را نیز کاملا به گوش و مغز خود نمی‌چسبانید! ارسال پیامک ابتدا بر مکالمه و سپس بر پیام‌رسان‌های مبتنی بر اینترنت ارجحیت کامل دارد. در زمان استفاده از پیام‌رسان‌ها، اگرچه مجددا گوشی را به مغز خود نزدیک نمی‌کنید، اما به دلیل اتصال به اینترنت، همچنان داده‌های خود را از طریق امواج پیوسته و قدرتمند موبایل جابه‌جا می‌کنید.

استفاده مداوم از اینترنت را کنار بگذارید

برخی از کاربران به صورت دائمی به اینترنت متصل هستند. اگر شغل و کار شما به این موضوع وابسته نیست، حتما این عادت را کنار بگذارید. در زمان اتصال به اینترنت موبایل، داده‌ها به صورت دائمی در حال دریافت‌شدن و ارسال هستند و تشعشعات ناشی از این اتصال، تا شعاع یک متری مضرات زیادی را بر روی افراد می‌گذارند. برای کاهش مضرات امواج موبایل ، تا جایی که ممکن است زمان اتصال خود به اینترنت را کاهش دهید.


تا برقراری تماس و پاسخ کاربر مقصد صبر کنید

بر اساس تحقیقات، اوج تشعشات موبایل در زمان تلاش برای برقراری تماس و پیش از پاسخ کاربر مقابل است. برای کاهش مضرات امواج موبایل بر روی خود، حتما گوشی را تا زمان پاسخ کاربر مقصد در دست نگه دارید و برای شنیدن بوق ممتد اصراری نداشته باشید، چون جز ضرر هیچ فایده دیگری ندارد. خوشبختانه هم در گوشی های موبایل قدیمی و هم در گوشی های هوشمند، به محض پاسخ دادن کاربر مقصد، ثانیه شمار تماس فعال شده و کاربر مبدا را مطلع می‌کند. همچنین در گوشی های هوشمند به محض پاسخ طرف مقابل، یک لرزش کوچک ایجاد می‌شود، به این معنی که اکنون باید گوشی موبایل را کنار گوش خود ببرید.

زمان مکالمه‌های خود را شدیدا کاهش دهید

بیشترین میزان تشعشع در زمان برقراری مکالمه است. در نظر داشته باشید امواج موبایل همه‌جا وجود دارند، اما وقتی یک دریافت‌کننده همچون گوشی موبایل را به دست می‌گیریم، در حال جذب آن‌ها به سمت خود هستیم. این امواج و تشعشات، در زمان برقراری تماس به اوج خود می‌رسند، به همین دلیل کارآمدترین روش کاهش مضرات امواج موبایل ، کاهش زمان مکالمات است (وقتی که امکان ارسال پیامک وجود ندارد). تحقیقات نشان می‌دهند اگر بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، مغزتان در معرض تاثیرات منفی امواج موبایل قرار می‌گیرد.

از هندزفری استفاده کنید

اگرچه حین برقراری تماس، تشعشات قوی موبایل تا شعاع یک متری وجود داشته و تاثیر خود را می‌گذارند، اما بدون شک عدم نگه داشتن گوشی در کنار مغز، شدیدا به کاهش مضرات امواج موبایل کمک می‌کند. به این منظور، یک هندزفری‌ با سیم‌ بلند تهیه کرده و حتما تا جای ممکن تماس‌های خود را با استفاده از هندزفری برقرار کنید. مراقب سلامتی دیگر اعضای بدن نیز باشید، پس بعد از اتصال هندزفری، گوشی را در جیب شلوار قرار ندهید. گزینه دیگر بعد از هندزفری، استفاده از اسپیکر است که البته علاوه بر کاهش کیفیت تماس، استفاده از آن در محافل عمومی چهره جالبی ندارد!

مضرات امواج

موبایل

استفاده

پیام‌رسانی

اینترنت

برقراری تماس

هندزفری

کاهش زمان مکالمات