33 Views
2018 Jan 19technology
img
اوبر تائید کرد که در معامله با کنسرسیومی تحت رهبری یک گروه اینترنتی ژاپنی بزرگ , 20 درصد از سهام خودش را خواهد فروخت. طبق گزارش  CNBC، هنگامی‌که این معامله به‌طور رسمی انجام  شود، Kalanick   مدیر اجرایی سابق  اوبر که در ماه ژوئن از اوبر اخراج شد 1.4 میلیارد دلار بدست خواهد آورد. این توافقنامه وقتی ایجاد شد که اوبر سعی می‌کند پس از یک سال مشکلات خودش را در استفاده از رانندگان فاقد مجوز حل کند .
 اوبر سان‌فرانسیسکو در نوامبر تائید کرد که با Softbank وارد معامله‌شده است و توافق کرده که سهام خودش را به مبلغ 10 میلیارد دلار به این شرکت ژاپنی بفروشد .Softbank طبق قرارداد  15 درصد سهام را خریده و دیگر سرمایه‌گذاران 5 درصد دیگر سهام را خریداری کردند . وقتی‌که این قرارداد به‌طور رسمی بسته شود اوبر بزرگ‌ترین سهام‌دار خواهد بود .
رجیف میرا مدیرعامل شرکت SoftBank طی بیانیه‌ای گفته است که ما از این سرمایه‌گذاری بسیار خوشحالیم و از هیئت‌مدیره و مدیران و سهام‌دارانی که این معامله را امکان‌پذیر ساخته‌اند قدردانی می‌کنیم . طبق گزارش‌ها با نوسانات موجود در بازار  ارزش سهام  اوبر از 68 به 48 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت . اوبر هنوز یک شرکت خصوصی است اما  Khosrowshahi  گفت قصد دارد که  تا سال 2019 آن را عمومی کند .
سخنگوی اوبر در مورد  قرارداد این شرکت با SoftBankگفت که این یک نتیجه عالی برای سهام‌داران , کارکنان و مشتریان ما است که باعث تقویت سرمایه‌گذاری تکنولوژیکی ما شده تا همچنان به ارائه خدمات بیشتر به مردم سراسر نقاط جهان کمک کنیم .
در ماه اکتبر اوبر شش عضو جدید به هیئت‌مدیره خودش اضافه کرد و تعداد اعضاء را به 17 نفر افزایش داد. این شرکت همچنین ساختار رأی‌گیری فوق‌العاده خودش را حذف کرد که در آن سهام‌داران اولیه 10 برابر قدرت رأی دادن داشتند این بدان معنی است هیئت‌مدیره اکنون می‌تواند تأثیر برخی سرمایه‌گذاران اولیه را محدود کند و قدرت کلی Kalanick را کاهش دهد .
Uber

سرویس اوبر