77 Views
2018 Apr 01Trainingtechnology
img

تعداد کاربران فضای مجازی و اپلیکیشن های موبایل هر روز بیشتر میشود اما آیا میدانید که اطلاعات شخصی شما در معرض خطر است؟ برای محافظت از حریم خصوصی خود در مقابل بدافزارها میتوانید از برنامه آنتی ویروس هوشمند آوین استفاده کنید.

با اجرای اپلیکیشن فوق اولین کاری که باید انجام دهید، اسکن دستگاه و محتویات حافظه آن میباشد. با لمس دکمه وسط صفحه، آنتی ویروس هوشمند آوین کار اسکن کردن را آغاز نموده و اگر خطری اطلاعات شما را تهدید کند، صفحه به رنگ قرمز درمی آید. بعد از پایان عملیات اسکن، موارد یافت شده در سه دسته تهدیدها، دسترسی به حریم خصوصی و تقویت منابع سخت افزاری دستگاه نشان داده میشوند. اکنون صفحه ای را میبینید که در آن باید خطرات احتمالی را رفع کنید.


نکته : این برنامه اندرویدی، در واقع دسترسی اپلیکیشن ها به قسمت های مختلف را نشان میدهد و خودتان باید برای حذف موارد مشکوک، تصمیم بگیرید.

قبل از اینکه اطلاعات شخصی شما به سرقت برود، بهتر است به کمک برنامه فوق از این کار جلوگیری کنید. آنتی ویروس هوشمند آوین به شما میگوید که استفاده از کدام اپلیکیشن ها ریسک دارد. نتیجه اسکن دستگاه توسط این اپلیکیشن، در بخش های زیر به نمایش درمی آید:

مسائل مربوط به حریم خصوصی : در این قسمت برنامه هایی نام برده میشوند که ممکن است اطلاعات شخصی در آنها وجود داشته باشد. آنتی ویروس آوین پیشنهاد میدهد که این برنامه ها را قفل کنید.

برنامه : اپلیکیشن هایی که شاید برای اطلاعات شخصی شما ایجاد خطر کنند، در این بخش نشان داده میشود. با لمس هر مورد، میتوانید دسترسی های برنامه را به قسمت های مختلف مثل مخاطبین، پیام ها، تماس ها، گالری دستگاه و غیره را ببینید.

تقویت تلفن : اگر سرعت گوشی شما پایین آمده، دلیل آن اجرای اپلیکیشن های متعدد و اشغال شدن حافظه رم میباشد. با استفاده از این گزینه میتوانید برنامه های در حال اجرا را ببندید.

فایل های به درد نخور : برخی از اپلیکیشن ها برای انجام کار خود، فایل های اضافی تولید میکنند که باعث اشغال حافظه دستگاه میشود. این گزینه به شما کمک میکند تا فایل های به درد نخور را به راحتی حذف نمایید.

  نکته : لازم به ذکر است که بعضی از برنامه ها به دسترسی هایی مثل گالری عکس ها یا لیست مخاطبین و غیره نیاز دارند. در واقع شما باید اپلیکیشن هایی را حذف کنید که دسترسی آنها مشکوک به نظر میرسد. برای مثال لازم نیست که یک برنامه بانک پیامک، به گالری عکس ها دسترسی داشته باشد مگر در مواقع خاص!

قفل کردن برنامه های پیشنهادی : همانطور که گفتیم، آنتی ویروس آوین به شما پیشنهاد میدهد تا برخی از اپلیکیشن های مربوط به حریم خصوصی را قفل کنید. برای این کار میتوانید در لیست برنامه های پیشنهادی بر روی دکمه حفاظت اشاره نمایید یا به قسمت قفل برنامه بروید. حالا باید دسترسی لازم را به آنتی ویروس آوین بدهید و گزینه Mobile Security را در تنظیمات گوشی فعال کنید.

قدم بعدی، رسم یک الگوی امنیتی و انتخاب سوال و جواب برای بازیابی رمز عبور میباشد. در نهایت لیستی از برنامه های نصب شده به نمایش درمی آید که با اشاره بر روی آیکن قفل، میتوانید از آنها محافظت نمایید.

حذف اپلیکیشن های مشکوک : بعد از عملیات اسکن، فهرستی از برنامه های خطرناک به شما نشان داده میشود که میزان خطر هر کدام نیز گفته شده است. شما باید با لمس هر مورد، دسترسی های آن را بررسی کنید و در صورت مشکوک بودن، برنامه را حذف نمایید. با لمس گزینه Trust، اپلیکیشن موردنظر در لیست برنامه های نادیده گرفته شده (بی خطر) قرار میگیرد. این لیست از منوی کناری قابل دسترس میباشد و میتوانید موارد دلخواه را از آن خارج کنید.

  نکته : در تنظیمات بخش قفل برنامه، گزینه هایی برای ویرایش الگوی امنیتی، غیرفعال کردن قفل و تعیین دوره زمانی برای باز بودن برنامه پس از اجرا (مثلا ۱ دقیقه) وجود دارد. 

  آزادسازی منابع سخت افزاری برای سرعت بیشتر 

اگر میخواهید گوشی شما سرعت بیشتری داشته باشد یا موقع نصب اپلیکیشن و بازی با خطای کمبود حافظه مواجه نشوید، از قابلیت تقویت کننده در آنتی ویروس هوشمند آوین کمک بگیرید. بعد از انجام اسکن، دو گزینه زیر را برای رفع مشکل کمبود حافظه در اختیار خواهید داشت: 

تقویت تلفن : در این صفحه، فهرستی از برنامه های در حال اجرا با مقدار فضایی که از رم اشغال کرده اند، نشان داده میشود. با انتخاب موارد دلخواه و لمس دکمه تقویت، میتوانید آنها را ببندید. مقدار حافظه آزاد شده با این کار نیز بر روی همین دکمه به نمایش درمی آید.

فایل های به درد نخور : حجم فایل های اضافی هر برنامه را میتوانید در این لیست ببینید و با اشاره بر روی دکمه تقویت، همه آنها را حذف نمایید. در این قسمت امکان انتخاب موارد دلخواه وجود ندارد.

نکته : بستن اپلیکیشن های در حال اجرا فقط برای برنامه های غیر سیستمی انجام میشود.


اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن

اندروید

برنامه اندروید