67 Views
img

بازی های رایانه ای در سبک ها و رده های سنی متفاوتی تولید میشوند و در هر صورت جایگاه ویژه ای در اوقات فراغت ما دارند به خصوص اگر پای تلفن همراه نیز درمیان باشد. تنوع بازی های موجود برای پلت فرم موبایل، تقریبا نیاز همه سلیقه ها را تامین کرده است.

نقد و بررسی امروز درمورد بازی اندرویدی “فروت کرفت” میباشد که در داخل کشور تولید شده است. اگر طرفدار بازی های آنلاین هستید با ما همراه شوید تا بازی فوق را بیشتر به شما معرفی کنیم.


گرافیک و رابط کاربری:

در ابتدا اجازه دهید در مورد طراحی منوهای این بازی صحبت کنیم. در “فروت کرفت” میتوانیم نمونه خوبی را دراین رابطه ببینیم. منوها با استفاده از رنگ های هماهنگ و طرح های متناسب با محیط بازی، طراحی شده اند. فونت خوانا و آیکون های ساده و گویایی که به کار گرفته شده اند نیز جزو نقاط قوت این بخش به شمار می آیند.

از لحاظ دسترسی به بخش های مختلف و سرعت جابجایی بین منوها، استانداردهای لازم رعایت شده است و با مطالعه راهنمای بازی میتوان به راحتی از قابلیت های موجود استفاده کرد.

درمورد گرافیک درون بازی و محیط آن باید از دو جنبه نگاه کنیم. در ساخت شخصیت های “فروت کرفت” یا همان میوه های جنگجو، خلاقیت نسبتا خوبی به کار رفته است و اصول طراحی متناسب با سبک فانتزی در آنها دیده میشود. این موضوع برای دیگر عناصر بازی نیز صادق است اما درکل انتظار دقت نظر بیشتری از سوی تولیدکنندگان میرفت، به خصوص برای طراحی محیط و جزئیات آن.
گیم پلی:

در “فروت کرفت” باید خودتان را برای نبرد با سایر رقبا آماده کنید. اگر تا به حال بازی های آنلاین معروف با این سبک را انجام داده باشید، بدون تردید حس رقابت و برانگیخته شدن برای پیروزی را نیز تجربه نموده اید. این بازی اندرویدی هم میتوانید این احساس را به طرفداران این سبک بازی ها بدهد و از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد.

حتما میدانید برای هیجان انگیز تر شدن اینگونه بازی ها، نیاز به قابلیت ها و امکاناتی است که با ایجاد تفاوت بین حریفان از لحاظ قدرت، کاربر را مجبور به ادامه دادن کنند. اجازه دهید ببینیم آیا “فروت کرفت” این خصوصیت را دارد یا خیر؟

قابلیت هایی نظیر ارتقای کاراکترها و دستاوردها (حالت combo) در این بازی به چشم میخورد. همچنین تعدد کاراکترها و امکان انتخاب آنها برحسب امتیاز بدست آمده از دیگر تکنیک هایی است که برای جذابیت بیشتر بازی فوق، به کار گرفته شده اند.

از سیستم امتیازدهی و رتبه بندی کاربران در “فروت کرفت” نیز نباید غافل شویم هر چند کسب امتیاز در این بازی کمی دشوار است و تولیدکنندگان از این لحاظ کمی سخت گیری کرده اند! برای مثال با بدست آوردن دستاوردها، به شما امتیازی داده نمیشود و این موضوع انگیزه کاربر را برای پیشرفت در این قابلیت کم رنگ میکند. حتی امتیازاتی که بابت استفاده از قابلیت ها، از شما اخذ میشود کمی زیاد به نظر میرسد.

البته برای جبران این موضوع راه هایی درنظر گرفته شده است که میتوانیم به دعوت دوستان برای انجام بازی اشاره کنیم. حمایت از تولیدکنندگان در سایت های اجتماعی مانند فیسبوک نیز برای شما پاداش به همراه خواهد داشت.

در این بازی اندرویدی روند سختی مراحل وجود ندارد و همه چیز به تصمیم گیری کابر در انتخاب حریفان بستگی دارد. مسلما پیروزی در نبردها با کسی است که از لحاظ قدرت جلوتر از بقیه باشد.

درپایان میبایست به کمبود نمایش تاریخچه نبردها نیز اشاره ای داشته باشیم. با وجود این سیستم حس رقابت یا بهتر بگوییم کرکری خواندن، دربین کاربران بیشتر خواهد شد.


سیستم امتیازدهی و رتبه بندی این بازی اندرویدی، برحسب نبردهای انجام گرفته و تعداد بردها یا باخت ها پیاده سازی شده است. همچنین بعد از رسیدن به سطح مشخص، میتوانید ماموریت های تعریف شده در "فروت کرفت" را انجام داده و به رتبه و امتیاز خود بیفزایید. هرچند گیم پلی بازی نسبت به نسخه های قبل تغییرات چشمگیری نداشته اما باید گفت که سازماندهی ترفندهای نام برده و ایجاد هماهنگی میان آنها بطوری که باعث جذابیت بیشتر شود، به صورت هوشمندانه ای انجام گرفته است.

بازی

بازی اندرویدی

بازی اندروید

انذروید

نقد و بررسی