78 Views
img

اگر از همین روزهای جوانی به فکر تقویت حافظه خود نباشیم، در دوران پیری با بیماری های خطرناکی مثل آلزایمر مواجه خواهیم شد. در تولید بازی پیکوییز از ایده جالبی استفاده شده و با انجام آن میتوانید حافظه خود را به خوبی تقویت کنید. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این بازی اندرویدی بپردازیم.

شما میتوانید بیش از ۳۴۰ مرحله بازی فوق را بدون ثبت نام در آن انجام دهید. البته بهتر است برای امکان شرکت در لیگ کاربران، یک حساب کاربری در پیکوییز ایجاد نمایید. این کار با وارد کردن نام کاربری، نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن همراه انجام میشود. مراحل این بازی اندرویدی در ۸ دسته بندی مختلف قرار گرفته اند که از نظر موضوع با هم تفاوت دارند.


تصاویر را در حافظه خود حک کنید

دسته بندی اول مراحل در پیکوییز، برای آموزش شما طراحی شده است که با انجام آن، نحوه حل کردن معماها را در این بازی یاد میگیرید. در هر مرحله تعدادی تصویر نشان داده میشود که باید آنها را خوب به خاطر بسپارید. حالا با لمس دکمه نمایش اختلاف ها، یک یا چند مورد از این تصاویر تغییر میکنند و شما باید موارد تغییر یافته را حدس بزنید.

به نظر میرسد که این گیم پلی بعد از چند مرحله یکنواخت شود و حدس زدن اختلاف تصاویر، کار آسانی باشد. باید بگوییم که هرچه به مراحل بالاتر میروید، کار شما دشوارتر میگردد چون تعداد تصاویر به ۱۲ عدد هم خواهد رسید. علاوه بر این، مواردی که اختلاف پیدا کرده اند نیز بیشتر میشوند و باید همه آنها را بیابید.

وقتی با مرحله های خیلی سخت مواجه شدید که یافتن اختلاف ها برایتان امکان پذیر نیست، میتوانید از راهنمای کمکی بازی استفاده کنید. با هر بار لمس این راهنما و در ازای چند سکه، یکی از اختلاف ها به شما نشان داده میشود. علاوه بر این، امکان چندبار استفاده از دکمه نمایش اختلاف تصاویر نیز هست اما این کار در امتیاز نهایی مرحله تاثیر دارد.

شرکت در لیگ بهترین های حافظه

بعد از اینکه در هر کدام از دسته بندی های پیکوییز همه مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید، میتوانید در رقابت لیگ همان دسته شرکت کنید و با دیگر کاربران به رقابت بپردازید. نحوه بازی در لیگ، شبه به حالت مرحله ای است با این تفاوت که زمان محدودی برای پاسخگویی در اختیار دارید و باید سرعت عمل خود را نشان دهید. شما باید در مدت زمان مشخص، بتوانید اختلاف ها را حدس بزنید و بیشترین امتیاز ممکن را بدست آورید. با هر پاسخ اشتباه، مقداری از زمان بازی کم میشود و با اتمام زمان، تعداد جواب های درست به عنوان امتیازتان ثبت میگردد.

نکته : جدول رتبه بندی کاربران در لیگ هر دسته بندی به صورت جداگانه محاسبه میشود. شما میتوانید بهترین رتبه ها یا امتیازآورترین نفرات را در نزدیک رتبه خود ببینید.

سیستم امتیازدهی بازی چگونه است؟

در پیکوییز باید علاوه بر دقت بالا، سرعت عمل خوبی نیز از خود نشان دهید. هرچقدر یک مرحله را در زمان کمتری به پایان برسانید، امتیاز و سکه بیشتری خواهید گرفت. فراموش نکنید که با انتخاب هر جواب نادرست، یک ستاره از شما کم میشود. همانطور که گفتیم، سکه ها برای استفاده از راهنمای کمکی کاربرد دارند پس باید در بدست آوردن آنها تلاش کنید.

نکته : اگر به سکه بیشتر احتیاج داشتید، میتوانید بسته های موجود در فروشگاه را بخرید. با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی نیز سکه رایگان به شما تعلق میگیرد.

نکاتی در رابطه با گرافیک و صدای بازی

عناصر گرافیکی موجود در پیکوییز از طراحی خوبی بهره میبرند و محیط این بازی از جذابیت های کافی برخوردار است. استفاده از جلوه های تصویری زیبا و انیمیشن های ملایم در کنار موزیک مناسب و افکت های صوتی جالب نیز باعث شده تا به جذابیت های بازی افزوده شود. هرچند از این لحاظ انتظار میرفت که دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر را از تولیدکنندگان ببینم اما باید گفت که مشکل خاصی هم به چشم نمیخورد. پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای لازم و تجربه کاربری راحت، از دیگر ویژگی های مثبت بازی فوق هستند.

بازی

اندروید

بازی اندرویدی

پیکوییز