29 Views
2018 Apr 01technologyGaming
img

در دنیای مجازی نیز همانند واقعیت، سرگرمی های دسته جمعی بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند و به همین دلیل در سال های اخیر، کمپانی های بزرگ و کوچک به ساخت بازی های مالتی پلیر و گروهی روی آورده اند که به صورت آنلاین اجرا میگردد. حتما تا به حال عناوین زیادی را در این سبک انجام داده اید که نمونه های ایرانی نیز در بین آنها یافت میشوند.

گرافیک و رابط کاربری :

در طراحی منوهای بازی فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. هرچند این قالب گرافیکی دارای جذابیت هایی هست اما میتوانست بیش از این با موضوع “گنگ استایل” هماهنگی داشته باشد و در خلق آن، دقت نظر و خلاقیت بیشتری صرف گردد. در واقع منوهای این بازی اندرویدی، هیجان لازم را به اندازه کافی نشان نمیدهند و بهتر بود به سبک دیگری طراحی شوند تا انگیزه بالاتری در کاربر ایجاد کنند.

عناصر گرافیکی و کاراکترهای مختلفی که در “گنگ استایل” وجود دارند، از لحاظ جزییات بصری در حد مطلوبی هستند که در کنار انیمیشن های کم نقص، جلوه های تصویری زیبا، موزیک مناسب و افکت های صوتی جالب، میتوانند رضایت کاربر را فراهم کنند. آیکن ها و دکمه های مختلف نیز در جای مناسب قرار گرفته اند و در کل محیط بازی نیز نسبتا جذاب میباشد که به کمک شما جذاب تر نیز خواهد شد! البته انتظار میرفت در طراحی کاراکترها، محیط و سایر عناصر گرافیکی، خلاقیت بیشتری صورت گیرد تا بازی فوق بتواند از هر لحاظ با نمونه های معروف خارجی رقابت کند.

پیاده سازی هوشمندانه رابط کاربری در “گنگ استایل” باعث شده تا جابجایی بین منوها و بخش های مختلف با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی صورت پذیرد. همچنین میتوانید به راحتی از امکانات موجود در بازی استفاده کنید و از آنها لذت ببرید هرچند راهنمای تعاملی بازی فوق نیز نحوه به کارگیری این امکانات را به شما خواهد آموخت.

گیم پلی :

با توجه به توضیحاتی که در ابتدای مطلب داده شد، در این بازی اندرویدی شما به رقابت با سایر کاربران میپردازید اما حتما میخواهید بدانید که این رقابت بر سر چیست؟ داستان “گنگ استایل” از این قرار است که افراد شرور در محله های شهر آشوب ایجاد کرده اند و هر کس باید امنیت محله خود را حفظ کند. علاوه بر این باید برای بقا به دیگر نقاط شهر نیز یورش ببرید و با غارت منابع آنها، جامعه خود را گسترش دهید. حال بهتر است وارد بازی شویم و ببینم در شهر چه میگذرد؟!

در ابتدا باید یک حساب کاربری در “گنگ استایل” ایجاد نمایید که به راحتی و با وارد کردن نام دلخواه انجام میپذیرد. پس از آن طبق راهنما، اولین قدم را برای دفاع از محله خود بردارید و یک تیربار در آن مستقر کنید. در بازی فوق قسمت مربوط به ساخت و ساز از ۴ بخش ساختمان های عمومی، تجهیزات دفاعی، اماکن تجاری و عناصر زیباسازی تشکیل شده است که تنوع آنها نسبتا راضی کننده میباشد. موارد نام برده قابل ارتقا نیز هستند که در طول بازی و طبق هر سطحی که در آن قرار دارید، انجام میپذیرد و در نهایت منجر به پیشرفت شما میگردد.

اکنون نوبت به مدیریت نیروها در “گنگ استایل” میرسد که این کار در ساختمان مرکزی محله و با استخدام افراد جدید صورت میگیرد. در هر سطح شما تعدادی محدودی نیرو میتوانید به خدمت بگیرید و برای تعداد بیشتر باید دفتر کار را ارتقا دهید. بد نیست بدانید که در طول روند بازی کاراکترهای جدیدتر نیز ظاهر میشوند که میتوانید قدرت آنها را در قسمت مدیریت نیروها و با استفاده از اسلحه های مختلف بیشتر کنید. البته قبل از آن باید کارخانه اسلحه سازی را به راه بیندازید و مانند سایر ساختمان ها آن را ارتقا داده تا امکان ساخت سلاح های پیشرفته میسر گردد. برای ساخت اسلحه و مدیریت آنها نیز بخش جداگانه ای در بازی فوق وجود دارد.

حال که با نحوه گسترش محله و همچنین افزایش تعداد نیروهای خود و قدرت آنها آشنا شدید، وقت آن رسیده که به دیگر محله ها حمله کنید و ضمن برقراری نظم در آنها، غنیمت نیز بدست آورید. بدین منظور کافی است بر روی آیکن نقشه و ذره بین در “گنگ استایل” اشاره و سپس حریف خود را از بین پیشنهادات تصادفی انتخاب نمایید که بدون تردید باید قدرت دفاع حریف را درنظر بگیرید. با لمس صفحه، حمله آغاز میشود و تجهیزات دفاعی محله ای محله ای که به آن یورش برده اید، به طرف شما تیراندازی میکنند. تنها ابزار کمکی در این حمله، بمب نور زا میباشد که باید در محل هوشمندانه ای مورد استفاده قرار بگیرد تا افراد با رفتن به آن محل از تیراندازی در امان بمانند و در عین حال ماموریت را با موفقیت به پایان برسانند. در اینجا شرط برد، تعداد افراد و قدرت اسلحه های آنهاست.


بازی

بازی اندروید

گنگ استایل

اندروید