160 Views
2018 Jun 23car
img

با شنیدن نام چین مجموعه ای از کالا و اجناس بی کیفیت در ذهن ایرانی ها پدیدار می شود، اما در مورد خودرو گاهی قضیه برعکس است و این را می توان از مشاهده انبوه ماشین های چینی که در بازار ایران جولان می دهند فهمید.

در این چند سال اخیر و رد غیاب خودروسازهای مطرح اروپایی جا برای کشورهای آسیایی باز شد و چینی ها هم فرصت را غنیمت شمردن و با روانه خودرو های خود به بازار ایران توانستند سهم خوبی از ماشین های میان رده بازار را بدست بیاورند.

با این مجموعه از مطالب همراه ایدانش باشید تا به معرفی خودروهای چینی محبوب بازار کشورمان بپردازیم.

قسمت شش : جیلی امگرند GL

امگرند GL نسل جدید خودرویی است که پای برند جیلی را به کشورمان باز کرد. آنچه که با نام امگرند GL جایگزین امگرند 7 شده و کمی بیشتر از یک سال از آغاز عرضه آن در چین می گذرد، بر پایه پلتفرمی توسعه یافته با همکاری ولوو (با کد FL) طراحی و مهندسی شده که مشترک با کراس اوور کوچک GC نیز هست. این سدان کامپکت جیلی با دو پیشرانه در چین عرضه شده که عبارتند از واحدهای 1.3 توربو 130 اسب بخاری و 1.8 تنفس طبیعی 133 اسب بخاری.

هر دو پیشرانه به گیربکس 7 شش سرعته اتوماتیک دوکلاچ متصل هستند اما برای مدل مجهز به موتور 1.8 لیتری، امکان سفارش گیربکس دستی شش سرعته نیز وجود دارد. محتمل ترین پیکربندی پیشرانه برای GL های بازار کشورمان نیز واحد 1.8 لیتری متصل به گیربکس 6 سرعته اتومات دوکلاچ خواهد بود که صدی 6.6 تا 7.4 لیتر بنزین می سوزاند و شتاب صفر تا صدی در محدوده 12 ثانیه به این سدان 1340 کیلوگرمی می دهد.

اما شاید بخش جذاب تر، گستره امکاناتی باشد که در قالب GL ارائه می شود. این ساخته جذاب و شیک جیلی، در مجهزترین مدل، دارای سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر 8 اینچ لمسی، نویگیشن و رابط کاربری iOS و Geely G Link، سقف شیشه ای پانورامیک، آینه بغل های برقی مجهز به گرمکن، ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل تطبیق پذیر، پوشش چرم کابین، گرمکن صندلی های جلو، شش ایربگ، دوربین دید عقب و ... است.

جیلی

امگرند

GL

چین

اتومبیل

خودرو