92 Views
2018 Jun 23car
img

با شنیدن نام چین مجموعه ای از کالا و اجناس بی کیفیت در ذهن ایرانی ها پدیدار می شود، اما در مورد خودرو گاهی قضیه برعکس است و این را می توان از مشاهده انبوه ماشین های چینی که در بازار ایران جولان می دهند فهمید.

در این چند سال اخیر و رد غیاب خودروسازهای مطرح اروپایی جا برای کشورهای آسیایی باز شد و چینی ها هم فرصت را غنیمت شمردن و با روانه خودرو های خود به بازار ایران توانستند سهم خوبی از ماشین های میان رده بازار را بدست بیاورند.

با این مجموعه از مطالب همراه ایدانش باشید تا به معرفی خودروهای چینی محبوب بازار کشورمان بپردازیم.

قسمت هشتم : جیلی امگرند GT

دوران تازه برای جیلی، با سدان لوکسی آغاز شد که با نام امگرند جی تی (GC9 یا Borui) نیز شناخته می شود. این سدان میدسایز لوکس که پرچمدار ساخته های جیلی نیز به حساب می آید، بر پایه پلتفرمی توسعه یافته که با همکاری ولوو مهندسی شده و تناسبات شیک و مدرن آن نیز تحت مدیریت پیتر هوربوری، سرطراح سابق ولوو طراحی شده است. ماهیت سوئدی امگرند GT در ایمنی آن مشهودتر نیز هست، جایی که جدای از یک معماری و زیرسازی ایمن و مستحکم، لیست بلندبالایی از مشخصه ای ایمنی فعال نیز به چشم می خورد؛ کافی است به تمام آنچه که در مورد لیست امکانات ایمنی فعال X7 Sport اشاره شد، سیستم بررسی نقاط کور راننده، هدآپ دیسپلی، همیار پارک اتوماتیک و ایربگ زانوی راننده را نیز اضافه کنید.

سیستم صوتی پریمیوم هارمن کاردن با 13 بلندگو، پرده برقی شیشه عقب، صندلی های برقی عقب و نورپردازی داخلی قابل تنظیم نیز از جمله امکانات اضافه ای است که امگرند GT در مقایسه با مجهزترین X7 Sport ارائته می دهد. امگرند GT در شرایطی در ایران عرضه خواهد شد که محدودیت قیمتی، مانع از واردات سدان های میدسایز لوکس آلمانی شده و می تواند به عنوان آلترناتیوی به مراتب ارزان قیمت تر، در این بازار تقریبا خالی از رقیب، جولان دهد.


پیشرانه محتمل برای مدل های در نظر گرفته شده برای بازار کشورمان نیز احتمالا واحد 2.4 تنفس طبیعی 162 اسب بخاری است که با 210 نیوتن متر گشتاور بیشینه، به گیربکس 6 سرعته اتومات متصل است و در هر 100 کیلومتر سواری ترکیبی، به طور متوسط 9.1 لیتر بنزین می سوزاند. البته واحد 1.8 توربو نیز گزینه محتملی است؛ واحدی که با وجود قدرت تقریبا یکسان (163 اسب بخار)، 40 نیوتن متر گشتاور بیشتر تولید می کند و در عین حال، مصرف سوخت به مراتب کمتری دارد.

جیلی

امگرند

Gt

چین

اتومبیل

خودرو