85 Views
2018 Jun 23car
img

با شنیدن نام چین مجموعه ای از کالا و اجناس بی کیفیت در ذهن ایرانی ها پدیدار می شود، اما در مورد خودرو گاهی قضیه برعکس است و این را می توان از مشاهده انبوه ماشین های چینی که در بازار ایران جولان می دهند فهمید.

در این چند سال اخیر و رد غیاب خودروسازهای مطرح اروپایی جا برای کشورهای آسیایی باز شد و چینی ها هم فرصت را غنیمت شمردن و با روانه خودرو های خود به بازار ایران توانستند سهم خوبی از ماشین های میان رده بازار را بدست بیاورند.

با این مجموعه از مطالب همراه ایدانش باشید تا به معرفی خودروهای چینی محبوب بازار کشورمان بپردازیم.

قسمت هفتم : جیلی X7 Sport

شاید GS بیشتر شبیه به یک هاچبک کامپکت قد کشیده باشد، اما هیبت حقیقی جیلی های مدرن قد کشیده، در تناسبات X7 Sport کاملا مشهود است؛ کراس اوور کامپکت جذابی که سال گذشته با نام NL3 در نمایشگاه های خودرو داخلی از جمله شیراز، کرمان و تبریز به نمایش عموم درآمد و از نظر ابعادی، در قلمروی ورود خواهد کرد که امروز، گزینه های کره ای و ژاپنی آن، قیمتی در محدوده 250 تا 300 میلیون تومان دارند.

در پس این تناسبات شیک و مدرن که تا حدودی یادآور نسل جدید ساخته های لندروور (مخصوصا از نمای جانبی) است و به همین واسطه، تنومندتر از آنچه که به واقع هست، جلوه می کند. X7 Sport در مجهزترین تریم از گستره قابل توجه امکانات ایمنی و رفاهی بهره می برد. شش ایربگ (جلو، جانبی جلو و پرده ای)، ABS+EBD+BA، شش حسگر پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب به همراه سیستم دید 360 درجه از اطراف خودرو، هشدار احتمال تصادف از روبرو، هشدار انحراف از مسیر، همیار هوشمند نوربالا، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و سرازیری، سیستم کنترل الکترونیک پایداری خودرو و سیستم کنترل هرزگردی بخش ایمنی فعال این لیست را تشکیل می دهند.

در بخش رفاهی نیز گزینه های بالارده ای همچون سیستم تهویه با کنترل اتوماتیک دو نقطه ای، سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر 8 اینچ لمسی، رابط کاربری اندروید و Geely G Link، نویگیشن، صندلی های برقی جلو مجهز به گرمکن، پوشش چرم تاپا ادوات داخلی، پخش پریمیوم با 8 بلندگو، نمایشگر 7 اینچ در دل نشانگرهای پشت فرمان، ورود و استارت بدون کلید و کروز کنترل تطبیق پذیر به چشم می آید که بسیارقابل توجه است.

مهمتر این که امکان عرضه X7 Sport با سیستم محرک چهار چرخ نیز وجود دارد. این ساخته جیلی با موتور 1.8 لیتری توربو 184 اسب بخاری در کشور معرفی شده و احتمالا با همین پیشرانه نیز عرضه خواهد شد. این واحد که قدرتمندترین پیشرانه در نظر گرفته شده برای X7 Sport نیز هست، با بیشینه گشتاور 285 نیوتن متر به گیربکس 6 سرعته اتومات دو کلاچ متصل است و متوسط مصرف سوخت ترکیبی آن، بسته به دیفرانسیل جلو یا دو دیفرانسیل بودن آن، بین 7.8 تا 8.2 لیتر در 100 کیلومتر متغیر است.

جیلی

X7 Sport

اتومبیل

خودرو

چین