128 Views
2018 Mar 22car
img

در حال حاضر، اتومبیل های پلاگین هیبرید، بخش بسیار کوچکی از بازار را اشغال نموده اند، هر چند تولید کنندگان بیشتر از قبل بر روی تولید آنها تمرکز کرده اند. در این راستا کیا، نیز مدل جدید هیبرید پلاگین خود را با یک باتری بزرگتر و یک موتور قدرتمندتر نسبت به مدل غیر هیبرید تحت عنوان نیرو تولید نموده است. 
قیمت گذاری 

قیمت پایه هیبرید پلاگین نیرو قبل از رسیدن به مقصد و انتخاب گزینه های اختیاری چیزی در حدود 27،900 دلار است که با رقبای اصلی بالقوه آن  نظیر: Hyundai Ioniq PHEV، تویوتا Prius Prime، شورلت ولت و Honda Clarity PHEV. قابل مقایسه می باشد. با این حال، با انتخاب نسخه های حرفه ای و سطح بالاتر این خودرو، به سرعت قیمت آن افزایش خواهد یافت.   با این حال، نیرو واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی فدرال برای خودروهای پلاگین با مبلغ 4،543 دلار است که می تواند برخی هزینه های آن را جبران کند. 
طراحی بیرونی

نیرو نسبت به  به اکثر رقبای خود بیشتر، شبیه به یک هاچبک است که می تواند به عنوان یک امتیاز برای آن به حساب آید؛ مانند بسیاری از طرح های جدید کیا، این مدل نیز دارای یک ظاهر سرگرم کننده و عجیب و غریب است، . این خودرو دارای گوشه هایی گرد و یک ظاهر چمپاتمه زده می باشد و . رنگ آبی چرخ های 16 اینچی این خودرو نیز در عین  جذابیت، عجیب و غریب به نظر می آیند.
کابین داخلی

مواد به کار گرفته شده در داخل کابین دارای ظاهری خوب هستند و لمس آنها خوشایند است، . اما چیز چندان جالب توجهی وجود ندارد که بخواهد توجه شما را جلب کند. با این حال، سرنشینان در این خودرو احساس راحتی خواهند داشت، . فضای بار به همراه فضای موجود برای صندلی های عقب، در مقایسه با دیگر هاچبکها مانند Volkswagen Golf افزایش یافته با این حال در این هاچبک، کیت شارژ 120 ولتی ، فضای پشتی را اندکی کاهش داده است. اما با وجود این مسایل باز هم، هیچ مسئله ای برای قرار دادن چمدان و کوله پشتی در فضای بار وجود ندارد. قدرت الکتریسیته این خودرو ملایم و آرام است و سر و صدای آن تقریبا در حال حرکت، صفر می باشد. این خودرو به یک موتور 1.6 لیتری پر سر و صدا نیز مجهز است .
فناوری
هر دو سیستم سرگرمی لمسی Kia Niro PHEV عالی هستند و هر دو از پلتفرم های استاندارد Apple Support CarPlay / Android Auto پشتیبانی می کنند. در نسخه های LX و EX  ، سیستم اطلاعات و سرگرمی به یک صفحه نمایش 7 اینچی مجهز است، در حالی که در نسخه EX Premium این سیستم دارای یک نمایشگر 8 اینچی می باشد. منوها و گرافیک صفحه نمایش نیز واضح هستند. علاوه بر این، نیرو دارای صفحه نمایش های بی شماری برای نظارت بر مصرف انرژی ، برنامه ریزی زمان شارژ و غیره می باشد. مدل های LX و EX  دارای رایانه رنگی 4.2 اینچی هستند، در حالی که EX Premium به یک نمایشگر 7 اینچی با تخصیص فضای بیشتری به موسیقی، مصرف سوخت و اطلاعات ناوبری مجهز است.
عملکرد


با توجه به افزایش گشتاور این موتور الکتریکی ، شتاب خودرو به طور قابل توجهی از سرعت های شهری بالاتر است. اما در عین حال، نیرو تنها توان 139 اسب بخار را تولید می نماید. از سوی دیگر، تجربه رانندگی با ان نسبت به بسیاری از پلاگین های دیگر ، دلپذیرتر است. عملکرد فرمان قابل قبول است، و پدال ترمز به طور قابل توجهی  بهبود یافته است. 
ویژگی های ایمنی
کیا برای مدل PHEV Niro ، آپشنهایی نظیر هشدار برخورد از جلو و ترمز اظطراری، هشدار خروج از خط و کنترل کروز انطباقی را ارائه نموده است. علاوه بر این در نسخه های سطح متوسط نظیر EX ، هشدار نقطه کور و هشدار ترافیک در سمت عقب خودرو نیز وجود دارد، در حالی که برای نسخه EX Premium ، سنسور پارک جلو و عقب نیز ارائه شده است. 
دید راننده در همه جهات بسیار خوب است اما درعین حال پنجره عقب اندکی کوتاه می باشد.