48 Views
2018 Jan 11technology
img

پد های شارژ بی سیم در نمایشگاه CES 2018، به لطف آیفون های جدید نمایش خوبی داشتند. فناوری شارژ بی سیم فناوری کاملا جدید نیست، اما در سال جاری در نمایشگاه CES 2018، شاهد آن هستیم. تعدادی از شرکت ها محصولات جدیدی را در قالب های متنوعی عرضه می کنند. به طور خاص، شاهد یک موج بزرگ از بکارگیری استاندارد شارژ بی سیم Qi، بودیم این یک صنعت استاندارد محبوب است که توسط شرکت های عمده تلفن هوشمند مانند سامسونگ، LG، و بسیاری دیگر استفاده می شود. این استاندارد در واقع از سال ها پیش بکار رفته است، اما پاییز گذشته، اپل استاندارد شارژ بی سیم Qi را به مدل های جدید آیفون  خود اضافه کرد که موجب هجوم کاربران جدید شد. در حال حاضر شرکت های لوازم جانبی در حال خرید  Qi هستند. 

پیشرفت اپل از نظر هیئت مدیره در دو چیز مهم بود: تعداد زیادی مشتری جدید به دنبال پد های Qi هستند و پایان قطعی برای سایر استاندارد های شارژ بی سیم مانند PWA رقم می خورد. در واقع، PowerMat، که PWA را ایجاد کرد، در سال جاری در CES اعلام کرد که تمام شارژرهای آینده آن شامل Qi می شوند.بر خلاف یک کابل شارژ، که نسبتا نامحدود است، یک شارژر بی سیم یک پایه نیمه ثابت روی میز شما است.

همچنین ما شارژرهایی مانند مدلهای IOttie از پد های شارژ مبتنی بر cloth-wrapped را مشاهده کردیم  و دیسک های پلاستیکی Belkin را با تمام برتری های طراحی بررسی کردیم و دریافتیم این برای هر سلیقه طراحی مناسب است و بیشتر از لامپ ها و پد موس های دیگر مناسب است.


سلیقه طراحی مهم است زیرا افراد مختلف دارای سبک و سلیقه های مختلف هستند و شارژر مبتنی بر cloth-wrapped ممکن است بر روی میز کنار تخت شما مناسب نباشد. مطمئنا، طراحی «همه چیز جز سینک آشپزخانه» ممکن است غافلگیر کننده باشد و به این معنی است که تنوع زیادی نیز وجود دارد. به ویژه به این دلیل که ممکن است یک پاسخ درست وجود نداشته باشد.

طبیعت جهانی  Qi نیز بخش بزرگی از این است. در حالی که این صنعت هنوز در مورد تبدیل USB-C  به Micro USB مشغول به فعالیت است اما اپل اصرار دارد که از کابلهای Lightning خود استفاده کند، شارژ بی سیم Qi یک ثابت جهانی است. تولید کننده هایی که شارژر Qi را در اختیار دارند، می دانند که آنها تقریبا برای هر گوشی هوشمند خود، محصولی را تولید می کنند که به هیچ وجه نمی توان از پورت های سیمی مخصوص آن دستگاه استفاده کرد.

 یکی دیگر از محصولات Belkin یک پد تجاری است که برای کسب و کارها، هتل ها و فضاهای عمومی طراحی شده است تا مستقیما در سطوح مختلف قرار گیرد. سازندگان خودرو شارژر Qi را به کنسول مرکزی خودرو هایشان اضافه می کنند.  شارژر PowerMat به تازگی در مکان های بسیاری مانند استارباکس و فروشگاه های خود برای پشتیبانی از  استاندارد Qi نرم افزار خود را بروز کرده است.

 در سالن های دیگر نمایشگاه CES، اولین نشانه های از چیزی که قرار است در آینده اتفاق بیافتد، در حال وقوع است. شرکت هایی مانند Energous شروع به ساخت نسخه آزمایشی یک شارژ بی سیم واقعی کرده اند، نوعی که واقعا مردم آن را می خواهند، جایی که تلفن هایشان به طور جادویی هنگام عبور از یک اتاق شارژ می شوند، بدون نیاز به وصل کردن یک کابل یا استفاده از پد شارژ بی سیم. ما هنوز سالها از راه حل های عملی در این زمینه فاصله داریم، اما در حال حاضر، یک قدم به آن آینده نزدیک تر شده ایم.

پد های شارژ بی سیم

Qi