189 Views
2018 Jun 16car
img

عرضه گسترده ماشین های کراس اوور از جانب خودروسازان مطرح جهانی و استقبال چشمگیر خریداران موجب شده تا هر روز شاهد معرفی مدل های متنوع از جانب کمپانی ها باشیم. خودروهای کراس اوور دارای ظاهر و طراحی بینابینی هستند یعنی هم برخی ویژگی‌های خودروهای SUV را دارا هستند و هم برخی ویژگی‌های خودروهای سدان یا هاچبک.

در این سری از مطالب سعی داریم تا خودروهای کراس اوور را معرفی نماییم پس با ایدانش همراه باشید.


این ماشین به شدت مشتری پسند ساخته شده است. این ماشین در واقع تلفیقی از دو ماشین است و تعداد کمی از خریداران آن این نکته را می دانند که در واقع سوار بر یک GLA هستند.


با تشکر از طراحی موزونی که اینفینیتی در این مدل خود به کار برده استمرغوبیت فلز به کار رفته در بدنه و خطوط موزون و همگون روی بدنه ها شخصیت خاصی به این ماشین داده است به طوری که می توان گفت QX30 شبیه هیچ ماشینی در دنیا نیست و بی همتا است.

 

در فضای داخلی این ماشین، اینفینیتی از داشبورد جدیدی استفاده کرده است که با سیستم سرگرمی که در ماشین تعبیه شده است سازگار تر باشد که همین امر می تواند بسیاری از رقیبان را از میدان خارج کند. اما سیستم کنترل آب و هوا،سوییچ های پنجره، و کلیدهای باز و بسته شدن در همه از GLA الهام گرفته شده اند به نوعی کپی از آن هستند. فرمان QX30 با GLA250 متفاوت است و این هم به خاطر آن است که این قسمت مرسدس کمی قدیمی به نظر می رسد.

 

وجه تمایز بین QX30 و مرسدس GLA در عمق رنگ بدنه آن است.اینفینیتی ادعا می کند بهترین سیستم تنظیم خروج هوا، تعلیق، فرمان و انتقال را دارد. اما با رانندگان چیره دستی که هر دوی این ماشین ها را سوار شده اند که صحبت کردیم، مدعی بودند که اینفینیتی هنوز راه درازی دررسیدن به نمونه آلمانی خود یعنی مرسدس GLA دارد. نکته منفی که در مورد اینفینیتی وجود دارد این است که QX30، در حین حرکت در مسیرهای سنگ فرش شده لیز می خورد و به گوشه ها متمایل می شود و این موضوع رانندگی با آن را در این مسیرها سخت می کند.

سیستم انتقال این ماشین که دو حالت اکونومیک و اسپورت را در خود می بیند، به شدت نیاز به حالتی به نام نرمال دارد که بتواند حالت دنده ها را در بین حالت اسپورت و اکونومیک قرار دهد.در حال حاضر چنین حالتی وجود ندارد و بر روی سوییچ تغییر حالت ماشین فقط حرف E,S,M نوشته شده که M مخفف manual یا دستی به حساب می آید و E و S نیز بیانگر حالت اکونومیک و اسپورت هستند.به طور متوسط این ماشین به ازای هر گالن سوخت 25 مایل مسافت را طی می کند که 1 واحد کمتر از مرسدس به حساب می آید که شاید این به خاطر آن بوده است که ما در دور تستی خیلی بین حالت های اسپورت و اکونومیک سوییچ کردیم.

 

اما برونسپاری پروژه Qx30 به مرسدس بنز، شمشیر دولبی برای اینفینیتی محسوب می شود که ممکن است با شکست یا موفقیت آن همراه شود. همانطور که دربالا اشاره کردیم بسیاری از نقص های QX ریشه در GLA دارد و از نظر طراحی داخلی هم این ماشین به صورت غیر قابل تحملی فضای داخلی کوچکی دارد که همین امر باعث شد از جایگاه سوم به جایگاه چهارم سقوط کند.

ماشین

خودرو

اتومبیل

اینفینیتی QX30 AWD

کراس اوور

شاسی بلند

اسپرت

سوپر اسپرت