51 Views
2018 Apr 06car
img

خودروهای پرفرومنس یا همان خودروهایی با عملکرد و قدرت بالا ، همیشه برای عاشقان خودرو از جذابیت بالایی برخوردار است چرا که چنین خودروهایی به رقم ظاهری تقریبا مشابه با نسخه عادی بدلیل بهره بردن از موتور قویتر و کیت بدنه های متفاوت دارای عملکردی فوق العاده هستند . نمایشگاه نیویورک که در هفته گذشته برگزارشد میزبان چندین خودروی پرفرومنس بود که نه تنها در سگمنت سدان ها و هاچ بک های حضور داشتند بلکه در در بخش شاسی بلند ها نیز شاهد دو مدل پرفورمنس نیز بودیم. در این مقاله قصد داریم 7 مدل از اینگونه خودرو که در نمایشگاه نیویورک 2018 حضور داشتند را معرفی کنیم.


1-کادیلاک CT6 V-Sport


پیشرانه تویین توربو V6 برای پرچمدار کادیلاک کافی به نظر نمی رسید از همین در نمایشگاه نیویورک 2018 نسخه ای خاص از این خودرو با نام V-Sport را رونمایی شد که از یک پیشرانهV8 با حجم موتور 4.2 لیتری بهره می برد. این پیشرانه در دو مدل ارائه می گردد که در نسخه اول 500 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور تولید می گردد. اما نسخه قویتری هم موجود است که حدود 550 اسب بخار قدرت خروجی آن خواهد بود و گشتاورش به 850 نیوتن متر خواهد رسید.از دیگر تغییرات این خودرو باید به سیستم ترمز چهار پیستونی برمبو و رینگ های 20 اینچی و همچنین سیستم ضد لغزش چرخها اشاره کرد.


2- مازراتی لوانته


مازارتی برای گریز از شکست سنگین شاسی بلند لوانته نسخه قویتری از این خودرو را با نام Trofeo در نیویورک رونمایی کرد که به پیشرانه 8 سیلندر ساخت فراری با حجم موتور 3.8 لیتری مجهز شده است. این پیشرانه حجیم قادر خواهد بود که 590 اسب بخار را زیر پای راننده فراهم آورد. مجموع عملکرد موتور فوق باعث خواهد شد که لوانته Trofeo در مدت زمان 3.8 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

در بدنه این خودرو هم شاهد تغییراتی شامل جلو پنجره جدید ،ورودی های هوای بزرگ تعبیه شده روی سپر و رینگ های 22 اینچی خواهیم بود.


3-جگوار F-Pace SVR


جگوار F-Pace به خودی خود یک کراس اور پرقدرت محسوب می گردد اما این خودروساز انگلیسی برای رفع عطش عاشقان قدرت یک نسخه پر قدرتر با پیشرانه 5.0 لیتری 8 سیلندر 550 اسب بخاری را مهیا کرده است که گشتاوری معادل 680 نیوتن متر را تولید می کند. قدرت این موتور توسط جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ متحرک هوشمند به چرخها منتقل می کند.علاوه بر شاسی مستحکم تر،رینگ های 22 اینچی شاهد ترمز های بزرگتر برای متوقف کردن این خودرو هستیم.


4-لامیورگینی هوراکان پرفورمنس اسپایدر


چگونه می توان یک خودروی عجیب و غریب را شگفت انگیز تر کرد .لامبورگینی برای این منظور واژه اسپایدر را برگزیده است چرا که هورکان اسپایدر با افزوده شدن این واژه به یک پرفورمنس واقعی تبدیل شده است.این خودروی کانورتیبل بدون سقف در زیر درب موتور خود هیچ تغییر نکرده و همانند نسخه کوپه خودرو به موتور 10 سیلندر 610 اسب بخاری مجهز است. لامبورگینی ادعا می کند صفر تا 100 این نسخه خاص برابر با 3.1 ثانیه خواهد بود که حدود0.2 ثانیه کمتر از نسخه کوپه خواهد بود و این شتاب را تا سرعت 202 مایل بر ساعت حفظ خواهد کرد.


5-مرسدس AMG GT چهار درب کوپه


مرسدس بنز برای اولین بار AMG GT چهار درب را در نمایشگاه نیویورک به نمایش عمومی گذاشت. ظاهر این خودرو که بیشتر شبیه به CLS است بدلیل برخوداری از بدنه هاچ بک خود فضای بیشتری در قسمت بار فراهم اورده است. این خودرو در سه مدل عرضه خواهد شد.گزینه اول GT53 با پیشرانه 3.0 لیتری توربو شارژر 429 اسب بخاری خواهد بود که در مدت زمان 4.4 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت می رساند  ،GT63 با پیشرانه 4.0 لیتری تویین توربو شارژر خود قدرتی برابر با 577 اسب بخار را تولید می کند و می توان صفر تا 100 کیلومتر در ساعت را در مدت زمان3.3 ثانیه طی کند.در نهایت هم GT63 S قویترین مدل خواهد بود که از موتور 4.0 لیتری خود قادر خواهد بود 630 اسب بخار را تولید نماید و در 3.1 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

تمامی نسخه های فوق به جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک مجهز شده اند و قدرت موتور توسط سیستم چهار چرخ متحرک به چرخ های منتقل می گردد اما در نسخه GT63 S امکان ارسال کل گشتاور به محور عقب به منظور رانندگی اسپرت نیز فراهم شده است. انتظار می رود این خودرو در اوایل سال آینده بفروش برسد


6-مرسدس AMG C63


مرسدس بنز خودروی خانوادگی AMG C63 را در تمامی نسخه های کوپه ،سدان و کابریولت را با تغییراتی در ظاهر خودرو نظیر جلو پنجره جدید به منظور ورودی هوای موتور ،سپر جدید،دیفیوزر عقب و اگزوز های چهار گانه  را بوجود آورده است.در داخل کابین هم یک صفحه نمایش لمس 12.3 اینچی ،فرمان جدید و تریم های جدید چرم نیز بوجود آمده است.C63 از همان موتور هشت سیاندر تویین توربو با بیشنه قدرت 469 اسب بخار بهره می برد که این عدد در نسخه C63 S به 503 اسب بخار خواهد رسید.جعبه دنده 9 سرعته کلاچ دوبل وظیفه انتقال قدرت را در کنار سیستم چهار چرخ متحرک بر عهده دارند.


7-آئودی RS 5 اسپورت بک


قدرت و سرعت بیشتر را می توانید در نسخه RS5 اسپورت بک جستجو کنید جایی که آئودی به منظور ظرفیت بیشتر سرنشنیان در عقب خودرو دو درب و صندلی فراهم آورده است تا این خودرو برای 5 نفر برزگسال کافی باشد.در زیر درب موتور این خودرو یک پیشرانه 2.9 لیتری 6 سیلندر موجود است که می تواند 444 اسب بخار و 600 نیوتن متر گشتاور را تولید نماید.آئودی ادعا می کند که RS5 اسپرت می تواد با این پیشرانه و جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک کمتر از 4 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

نیویورک

پرفورمنس

مازراتی

کادیلاک

جگوار

لامبورگینی

مرسدس

آئودی