206 Views
2018 May 22technology
img

گوشی هوشمند شما با همه جا به شما می آید، پس تنها زمانی است که قهوه را روی آن ریخته و یا آن را روی زمین بگذارید.  برای برخی از شما، این اتفاق افتاده است، شاید حتی چندین بار.  به همین دلیل ما فکر کردیم مهم است که بدانیم که  تلفن های گل سرسبد، بیشترین اثربخشی را دارند.

با توجه به Squaretrade ارائه دهنده بیمه گوشی های هوشمند، یک تلفن همراه در هر دو ثانیه در ایالات متحده فرو می رود. تحقیقات نشان می دهد که 266 درصد از کاربران آی  فون روی صفحه نمایش خود را در برخی از موارد یا دیگر شکسته اند و 15 درصد در حال حاضر با یک صفحه کراک شده زندگی می کنند.  این آمار برای گوشی های هوشمند آندروید نیز بسیار شبیه است


 وبلاگ Tom’s Guide اخیرا ۱۲ موبایل پرچمدار را از ارتفاع های ۱۲، ۱۸ و ۳۳ متری روی سیمان پرت کرده تا میزان مقاومت آنها را بسنجد.


کمپانی های تولید موبایل هنوز تا توسعه دستگاه های زیبا و در عین حال مقاوم در برابر ضربه راه دور و درازی در پیش دارند، با این حال برخی از آنها رفته رفته در حال پیشرفت در این زمینه هستند.


در سال های اخیر استفاده مفرط از شیشه در بدنه موبایل به خاطر ظرافت و پشتیبانی از قابلیت شارژ بی سیم این مساله را بغرنج تر کرده و حالا کاربران علاوه بر نمایشگر باید مواظب پنل پشتی هم باشد. 


وبلاگ Tom’s Guide برای بررسی میزان مقاومت موبایل های مختلف ۱۸ هزار دلار را صرف آزمایش مقاومت آنها در برابر نفوذ آب و سقوط از ارتفاع کرده است. بر این اساس موتورولا Moto Z2 Force در تست سقوط روی سیمان بهترین واکنش را داشته اما در برابر آب مقاوم نبوده و در این بخش مردود شده است.


از سوی دیگر آیفون ۱۰ که به خاطر بدنه شیشه ای با نوارهای استیل شکننده ترین پرچمدار محسوب می شد، در این تست بالاتر از گلکسی اس ۹ و در جایگاه سوم برترین ها قرار گرفته و اگر مدل های ویژه را در نظر نگیریم یک سر و گردن بالاتر از بقیه خواهد بود.شاید در عمل امکان برآورد دقیق مقاومت این موبایل ها وجود نداشته باشد اما Tom’s Guide یک سیستم امتیازبندی را هم تدوین کرده است که در آن نوت ۸ از آیفون ۱۰ مقاومت کمتری دارد. 


در این تست هم به کاربران توصیه می شود که به گوریلا گلس قناعت نکرده و از محافظ صفحه نمایش استفاده کنند. علاوه بر این در صورتی که موبایلتان شیشه پیچ شده، استفاده از کیس را در هم در نظر داشته باشید.


در پایان این تست موبایل هایی که حتی با ارتفاع ۲ متری هم مشکل دارند، از ۳۳ متری به پایین پرت شده اند که حتی انسان هم از آن جان سالم به در نمی برد. با این حال اگر شانس داشته باشید اسمارت فون تنها با یک تعمیر کلی دوباره سرپا می شود.

گوشی

هوشمند

گجت

آیفون

سامسونگ

موتورولا

ال جی

ال جی v30

گوگل پیکسل

هوآوی

وان پلاس

آیفونSe