198 Views
2018 Mar 16car
img

. به نظر می رسد که آلفا از موتور  6 سیلندر توربوشارژر 2.9 لیتری Giulia Quadrifoglio درSUV جدید خود استفاده نموده است که. نتیجه آن یک هیولای 505 اسب بخاری با گشتاور 443 پوند پا است که میتواند تنها در عرض 3.6 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد و دارای حداکثر سرعت 176 مایل در ساعت باشد. از سوی دیگر پورشه با موتور 3.6 لیتری توربو 6 سیلندر خود از این رقابت بازمانده و تنها توان 440 اسب بخار را تولید می کند. گشتاور تولیدی خودروی این کمپانی نیز  در حدود 442 پوند پا است و میتواند تنها در عرض 4.2 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد و دارای حداکثر سرعت 169 مایل در ساعت باشد.


وزن خودروی جدید پورشه در حدود 4،244 پوند است، در حالی که آلفا از این لحاظ عقب مانده و دارای وزن 4360 پوند می باشد.   به  نظر می رسد که آلفا از لحاظ ظاهری پورشه را شکست داده باشد زیرا در حالی که این ماشین آلمانی به تنهایی بسیار جذاب به نظر می رسد  اما حضور، استلویو در کنار آن، سبب میشود که کمتر کسی بدان بنگرد.

خطوط مستقیم پورشه به خصوص در خودروی 911 بسیار جذاب به نظر میرسند ، اما وقتی که شما به خودروی استلویو با شکل منحصربفردش بنگرید، دیگر متوجه پورشه نخواهید شد . در داخل کابین نیز گرچه  سیستم سرگرمی پورشه ممکن است آخرین فن آوری این کمپانی  نباشد (Panamera  )، اما به خوبی کار می کند و فرسوده و قدیمی نیست. از طرف دیگر سیستم اطلاعاتی آلفا که کمتر در مورد آن صحبت شده دارای عملکرد بهتری است. این خودروی ایتالیایی دارای یک پنل مرکزی عاری از به هم ریختگی است در حالیکه پورشه هنوز به کلاس قدیمی خود چسبیده است .

فضای بار هر دو ماشین کم نیست – پورشه دارای 17.7 فوت مکعب، فضای بار است که با خواباندن صندلیها، به 53.0 فوت مکعب میرسد. آلفا دارای فضای بار کمی بیشتر در اندازه 18.5 فوت مکعب می باشد که با خواباندن صندلیها به 56.5 فوت مکعب میرسد. اما گویا  پیروزی آلفا تنها برای مدت کوتاهی طول میکشد، زیرا مشاهده  جاده پشت سر در این خودرو یک چالش بزرگ است. پنجره عقب آن چنان کوچک است که واقعا بود و نبود ان فرقی ندارد و چرخش سر برای مشاهده نقطه کور نیز بی فایده است . استلویو دارای یک سنسور بسیار حساس است. ورودی های کوچک می توانند تفاوت های بزرگی ایجاد کنند و عملکرد تهاجمی را برای این خودرو رقم بزنند که ماکان فاقد آن است اما  اگر هدف شما از رانندگی، داشتن یک تجربه لذت بخش باشد هر دو خودرو میتوانند گزینه جذابی برایتان باشند.

 

استلویو

پورشه ماکان