1152 Views
2017 Dec 21technology
img
ممکن است Apple در سال آینده برنامه های iOS و Mac را ترکیب کند!
اپل ممکن است سال آینده با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ایجاد یک برنامه واحد که در هر دو سیستم عامل اجرا می شود , شروع به همسان سازی  iOS  و  macOS کند . بلومبرگ گزارش می دهد که اپل در حال برنامه ریزی برای اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه ای است که در تمام سیستم عامل ها قابل اجرا باشد بنحویکه آنها ورودی های لمسی در iPhone یا iPad و ورودی موس و trackpad را در Mac پشتیبانی کنند .
این گزارش اشاره می کند که برنامه ها همیشه می توانند تغییر کنند اما بنظر می رسد که برنامه های ترکیب شده سال آینده عرضه شود . اگر چنین باشد آنها احتمالا در ماه ژوئن در کنفرانس توسعه دهندگان اپل از سراس دنیا این خبر را اعلام خواهند کرد و سپس در پائیز آنرا معرفی می کنند وقتی که نسخه های جدید  iOS  وmacOS  عرضه می شوند .
اگرچه چنین تلاشی برای اپل دور از دسترس و بعید است اما این حرکت هنوز هم می تواند معامله بسیار بزرگی باشد . در حالیکه مک سهم خوبی از برنامه های بسیار خوب دارد iOS بیشتر یک اکوسیستم پر جنب و جوش است .با اجازه دادن به توسعه دهندگان جهت ایجاد برنامه واحد برای هر دو سیستم عامل , اپل بطور بالقوه می تواند به روز رسانی آنرا  ساده تر و سریعتر کند و مک می تواند به برنامه های جدید دست پیدا کند . برنامه های Mac  می تواند جالب تر شود اگر توسعه دهندگان از این مزیت استفاده کنند.
یک سوال خیلی مهم این است که چگونه همه اینها کار خواهند کرد . مشخص نیست که  macOS از بخشی ازiOS  تقلید خواهد کرد یا توسعه دهندگان تا حد زیادی مجبور به کد کردن دو برنامه مجزا خواهند بود . هرچه این دو برنامه به هم نزدیکتر باشند برای توسعه دهندگان ساده تر خواهد بود – اما ریسک بزرگتری برای کاربران یک سیستم عامل ایجاد خواهد کرد که احساس می کنند این برنامه برای انواع دیگر ورودیها طراحی شده است.
مایکروسافت در حال حاضر دقیقا چیز مشابهی را با برنامه های کاربردی ویندوز بررسی می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه هایی را ایجاد کنند که در همه ویندوزها , ویندوز های تلفن همراه , ایکس باکس , HoloLens و حتی Surface Hub قابل اجرا باشد . احتمال موفقیت این برنامه کم است زیرا همیشه یک یا  چند سیستم عامل وجود دارد که توسعه دهندگان با آنها کار نمی کنند . با اینحال گوگل شروع به انجام کار مشابهی کرده است : وارد کردن برنامه های اندروید به سیستم عامل کروم .


Apple

IOS

macOS

برنامه های ترکیبی