136 Views
2017 Dec 12technology
img

12نکته ی جالبی که در مورد bitcoin باید بدانید:

1. تولد Bitcoin 

ریشه های بیت کوین را باید در سال 2008 یافت.زمانی که سازنده ی آن، شخصی با اسم مستعارSatoshi Nakamoto،اولین بار آن را مطرح کرد.سپس در سال 2009 آن را رمزنگاری کرد ولی در سال 2010 Nakamoto پروژه را رها کرد.با این حال سایر سازندگان کار او را تکمیل کردند.می توان گفت که 3 ژانویه تولد bitcoin است.


2. سازنده ی فراری !

هویت واقعی سازنده Bitcoin تاکنون احراز نشده است. در سال 2015، یک کارآفرین استرالیایی به نام کریگ رایت ادعا کرد که سازنده Bitcoin است، اما شواهدی برای اثبات این ادعا نداشت.با این حال باید گفت که؛ هر کسی که Nakamoto است، بسیارمتفکر و ثروتمند است.زیرا که در اولین روز های شروع به کارbitcoin پول زیادی بدست آورد.


3. پیتزای گران قیمت!

نخستین معامله ای که با bitcoin صورت گرفت؛ در تاریخ 22 مه 2010 گزارش شد،یک برنامه نویس به نام Laszlo Hanyecz اعلام کرد که "با 10،000 بیت کوین برای خرید پیتزا اقدام نموده است." در تاریخ 28 نوامبر 2017،ارزش هر 10،000 bitcoin در حدود 99 میلیون دلار است!


4. خرید کردن با bitcoin

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی واقعیت این است که مردم می توانند حتی برای خرید های روزانه ی خود از bitcoin استفاده کنند.


5. اداره ی فدارل bitcoin

زمانی، دولت ایالات متحده یکی از بزرگترین دارندگان و استفاده کنندگان bitcoin بود. در سال 2013، FBI،متوجه شد که برخی مردم از bitcoin برای تجارت مواد مخدر و سایر کالاها و خدمات غیرقانونی استفاده می کنند.از آن به بعد محدودیت بیشتری برای استفاده از bitcoin در نظر گرفتند.


6. بی اعتبار شدن biction

اوایل سال 2014 بود که Bitcoin هک شد و تقریبا از بورس ژاپنی (بروکس) در حدود 460 میلیون دلار ارز به سرقت رفت. این اتفاق باعث شد که bitcoin نسبت به قبل اعتبار خود را ازدست بدهد.


7. عدم استقبال ثروتمندان

Warren Buffett یکی از سرمایه گذاران معروف دنیا؛ به CNBC گفت: تا جایی که می توانید ازbitcoin دور بمانید! Jamie Dimo مدیر عامل شرکت JPMorgan Chase گفت: استفاده از bitcoin یعنی به هدر دادن درآمد!با این حال برخی از ثروتمندان از bitcoin استقبال کردند. به عنوان مثال Mark Cuban معتقد است که استفاده از bitcoin یعنی افزایش سرمایه!


8. دوقلوهای ثروتمند و نوجوان آینده نگر!

از دیگر سرمایه گذاران Bitcoin میتوان به دو برادر دوقلو یعنی Cameron و Tyler Winklevossاشاره کرد.آن ها در سال 2013 حدود11 میلیون دلار bitcoin خریدند، هنگامی که ارزش Bitcoin در اوایل ماه دسامبر به بیش از 11،000 دلار رسید، دوقلوها اولین میلیاردرهای Bitcoin شدند.یکی دیگر از سرمایه گذاران موفق؛ Erik Finman است که در زمانی که 14 سالش بود حدود 1000 دلار در bitcoin سرمایه گذاری کرد و اکنون او به یک میلیونر تبدیل شده است!


9. استقبال افراد سرشناس

افراد معروف و سرشناسی از bitcoin استقبال کردند که می توان به بازیگر معروف؛ Gwyneth Paltrow اشاره کرد.


10. پشتیبانی موسسات مالی بزرگ

در ماه اوت سال 2017، موسسه ی سرمایه گذاری Fidelity به عنوان یکی از مؤثرترین نهادهای موسسات مالی از Bitcoin پشتیبانی و حمایت کرد.


11. استفاده از فناوری چنگال سخت

سرعت بخشیدن به تراکنش ها برای کسب اعتبار در تجارت الکترونیک را چنگال سخت می گویند. در اواخر سال 2017 bitcoin به این فناوری پیشرفته تجهیز شد.


12. کسب اعتبار و ارزش زیاد در تجارت الکترونیک

در پایان ماه نوامبر 2017 ارزش Bitcoin به 10،000 دلار برای هر واحد رسید. حدود 16.7 میلیون واحد Bitcoin در گردش وجود دارد. حال می توان گفت که bitcoin یکی از بزرگترین سرمایه داران در بازار سرمایه است.


تجارت الکترونیک

بیت کوین

bitcoin

سرمایه گذاری