55 Views
2018 Mar 26technology
img

مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که قصد دارد ویندوز ۱۰ S را که هم اکنون  به عنوان یک سیستم عامل اختصاصی شناخته میشود، در سال آینده به عنوان مود S به ویندوز ۱۰ بیاورد. اگرچه ماه گذشته خبرهایی در این خصوص به بیرون درز کرده بود، اما روز گذشته Joe Belfiore مدیر بخش سیستم‌ عامل‌های  مایکروسافت، با انتشار پیامی در تویتتر خود، رسماً این شایعات را تأیید کرد: ” سال آینده، ۱۰ اس یک نسخه مجزا نبوده، بلکه یک مود برای نسخه های حال حاضر ویندوز خواهد بود.”


مود S جدید، این ویژگی را داشته که تمام نسخه های کپی ویندوز ۱۰ را قفل خواهد کرد و تنها برنامه های فروشگاه مایکروسافت را اجرا خواهد نمود. همچنین این مود تمام ویژگی های ویندوز ۱۰ S را در بر خواهد داشت. مایکروسافت در نظر دارد تا  مود S را برای نسخه های Home، Enterprise و Pro ویندوز عرضه کند.


خبرهای منتشر شده در ماه های گذشته، حاکی از آن بود که مایکروسافت در نظر دارد این اجازه را به کاربران نسخه Home ویندوز ۱۰ بدهد تا به صورت رایگان مود S را غیرفعال کنند. همچنین کاربران Windows 10 Pro که S Mode بر روی سیستم آنها فعال میباشد، چنانچه بخواهند به نسخه کامل سیستم عامل خود دسترسی پیدا کنند، باید مبلغ ۴۹ دلار را بپردازند.


در حال حاضر مایکروسافت این اطلاعات را تأیید نکرده و از آنجا که مود S در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد، کمی زود است که بخواهیم در این رابطه گمانه زنی کنیم.


مایکروسافت باید تصمیم درستی را در رابطه با عرضه این مود اتخاذ کند. به خصوص آنکه پس از انتشار، به احتمال زیاد دستگاه های بسیاری قفل خواهند شد. اگر مایکروسافت این تصمیم را بر عهده تولیدکنندگان بگذارد تا خود تصمیم بگیرند که کدام محصولاتشان را با این مود عرضه کنند، به نظر میرسد روش درست تری خواهد بود.

ویندوز۱۰

مود s

مایکروسافت