31 Views
2017 Dec 28technology
img
موشک فضایی Elon Musk آسمان را روشن کرد و مردم کالیفرنیا را متعجب ساخت!
این موشک حدود ساعت 5:30 دقیقه ( 9 شب GMT ) روز جمعه در لس‌آنجلس پرتاب شد و با موفقیت 10 ماهواره را بعد از یک ساعت به مدار زمین منتقل کرد . این موشک اول به‌صورت یک نور قرمز به نظر می‌رسید که بیشتر شبیه ستاره‌ای بارنگ غیرطبیعی بود.
همان‌طور که در فضا  پیش می‌رفت مردم کالیفرنیا دچار ترس می‌شدند از اینکه یک نور مستقیم را در آسمان صاف هنگام غروب آفتاب می‌دیدند . چندین شخصیت مشهور وارد شبکه‌های اجتماعی شدند که در آن کاربران در رابطه با این نور مرموز سؤالاتی می‌پرسیدند .
ویلیام و بیلی ریسی لوس پرسیدند که این نور چه بوده ؟ تونی هاوک افسانه اسکیت بورد از فاصله 120 مایلی جنوب لس‌آنجلس در سن دیگو پرسید " این نور در آسمان چیست؟ آیا کسی می‌داند ما چه چیزی را بر فراز اسمان سن دیگو می‌بینیم؟
بعضی از کاربران آن را UFO فرض کردند و اینکه بیگانگان به ملاقات زمین آمده‌اند
Musk بنیان‌گذار مولتی میلیاردر و سرپرست طرح SpaceX فیلمی از موشک را در آسمان ارسال کرد و به شوخی گفت:
" UFO بیگانه هسته‌ای از کره شمالی "
دنی سالیوان رابط عمومی تحقیقات گوگل فیلمی تدریجی از پرتاب موشک در جنوب کالیفرنیا گرفت که طی نیم ساعت 30000 بازدید داشت .
سازمان آتش‌نشانی لس‌آنجلس مجبور به صدور هشدار در رابطه با " نور اسرارآمیز در آسمان شد " که توضیح داد نور مشاهده‌شده ناشی از پرتاب موشک بوده است .
SpaceX  گفت :  موشک  Falcon 9  که از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ برای تقویت  ارتباطات ایریدیمی پرتاب‌شده است  بخشی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های تکنولوژیکی در تاریخ است .
Musk در سال 2002 SpaceX را تأسیس کرد تا انقلابی در تکنولوژی فضایی با این هدف نهایی ایجاد کند که مردم بتوانند در سیارات دیگر زندگی کنند .
این شرکت درزمینهٔ طراحی , تولید و پرتاب راکت‌ها و فضاپیماها فعالیت می‌کند.


موشک فضایی

Elon Musk

spaceX