37 Views
2018 Jan 22technology
img
برخلاف موفقیت‌های گوگل و آمازون در نمایشگاه CES در تولید اسپیکرهای هوشمند , اپل حتی نمی‌تواند HomePod خودش را راه‌اندازی کند هرچند دستگاه موسیقی محور اپل در حال آماده شدن برای عرضه است و این‌همه عقب ماندن از صنعت تکنولوژی برای اپل بسیار عجیب است .
اخیراً گوگل باعرضه Home Mini مشکلات داخلی را به‌صورت شگفت‌انگیزی حل کرده است ولی ممکن است HomePod باعث کنار رفتن آن از عرصه لوازم‌خانگی شود . شکی نیست که گوگل و آمازون در تولید دستگاه‌های هوشمند تاکنون موفق‌تر از اپل بوده‌اند اگرچه این دستگاه‌ها نمی‌توانند کار خیلی زیادی انجام دهند.
علاوه بر این اهداف استراتژیک گوگل و آمازون با اپل متفاوت است . این دو شرکت بر به حداکثر رساندن دسترسی متکی هستند . از سوی دیگر اپل قصد دارد بر کل بازار مسلط شود .
اگر HomePod متمرکز بر موسیقی عرضه شود و گوش‌ها را تحت تأثیر قرار دهد اولین قدم را برای تسخیر قلب و ذهن خواهد برداشت و چیزی که ما در مورد اپل می‌دانیم توانایی آن در تحریک احساسات و درنتیجه در دست داشتن بازار است مثلاً ساعت‌های هوشمند به‌عنوان ساعت اپل شناخته می‌شوند و تبلت ها آن نیز به iPads معرف هستند که هیچ‌یک اولین بارشان نبود که به بازار عرضه شدند .
اپل در حال حاضر قلب خودش را در سخت‌افزار باقی گذاشته به‌طور فزاینده‌ای تبدیل به دنیای راه‌اندازی نرم‌افزار شده است . واقعیت این است که Google Home و Amazon Echo ازنظر زیبایی برای خانه خیلی جذاب نیستند و کار زیادی نمی‌توانند انجام دهند و منتقدان زیادی در رابطه با فروش ظاهراً بالای Echos وجود دارد .
اپل دارای دو مشکل است . Siri و امنیت . اولی هیچ‌گاه نشان نداده که به هوشمندی نزدیک شده است بااین‌وجود مورد دوم می‌تواند یک مشکل بزرگ‌تر باشد . اپل ادعا می‌کند که از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند ولی این دستگاه‌ها میکروفون‌های هوشمندی هستند که به‌عنوان اسپیکرهای هوشمند معرفی می‌شوند .  ممکن است روزی برسد که بشریت متوجه شود داشتن میکروفون‌هایی که بر اطلاعات متکی هستند در سراسر خانه چیز عجیبی نباشد .
جنبه دیگری که اپل از آن منفعت کسب می‌کند  شهرت و پوشش همه اکوسیستم‌ها توسط تلفن‌هایش است چیزی که آمازون موفق به انجام آن نشده است .
Siri  و HomeKit از طریق آیفون‌ها به‌مراتب حضور بین‌المللی بیشتری دارند و ارتباط نزدیکی  با سایر حوزه‌های دنیای اپل مثل iCloud دارند .
این احتمال وجود دارد که مشتریان ارزشمند اپل تصمیم بگیرند به‌جای وسایل الکترونیکی ترکیبی و پیچیده از دستگاه‌های ساده‌تر استفاده کنند و قطعاً اپل برای آن‌ها فکر تازه‌ای دارد .homepod

اپل

گوگل

آمازون