650 Views
2018 Jan 24car
img

هر ساله، ما بیشتر و بیشتر، به سوی آینده ای گام بر می داریم که در آن دخالت رانندگان در رانندگی به حداقل میرسد .ما در سال 2017 بسیار بیشتر از سالیان قبل، شاهد تولید اتومبیلهای خودران و نیمه خودرانی بودیم که در جهان تکنولوژیک کنونی، هر روز با استقبال بیشتری مواجه می شوند. اما بسیاری از رانندگان نیز هنوز آمادگی لازم را برای کنار گذاشتن این ارتباط قدیمی بین انسان و ماشین را ندارند و برای پذیرفتن این فناوری جدید آماده نیستند.


علیرغم استقبال زیاد از تکنولوژی کمک راننده، بسیاری از خودروسازان، تنها، پول نقد تحقیق و توسعه خود را صرف ساخت بهترین ماشین های نیازمند راننده ای که تا به حال شناخته شده اند، می نمایند. من در سال جاری با خودروهای پرقدرت زیادی رانندگی کردم، از کوپه های ارزان و جالب گرفته تا، هاچ بکهای وحشی، و SUV های سریع عجیب و غریب و ابرخودرو های پیشرفته. اما در بالای لیست شخصی من – ماشینی قرار گرفته که من آن را به عنوان معیاری برای تمام اتومبیل های بزرگ دیگر سال 2018 در نظر می گیرم، ماشینی که من بیش از دیگر خودروها در مورد آن صحبت می کنم و عکس های بیشتری را از ان  توسط دوربین آیفونم   گرفته ام و در نهایت، خودرویی که وقتی در مورد آن با سایر نویسندگان خودرو صحبت نمودیم، همه تایید کردند که خودرویی کاملا شگفت انگیز است  و آن خودرویی نیست جز مک لارن 720S. این خودرو، همانند جواهری در میان سایر ماشین های خسته کننده است . 720S که اثری از تکنولوژی بدون راننده، در آن مشاهده نمی شود، هیجان مرا برای رانندگی سریع تر، تهاجمی تر و طولانی تر بر می انگیزد.

هیچ کدام خودروهایی که در سال 2017 با آنها رانندگی کردم، با 720S باور نکردنی مک لارن قابل مقایسه نبودند. با این خودروی استثنایی، من تنها در مدت زمان 2.8-ثانیه به سرعت 60 کیلومتر در ساعت رسیدم.. مطمئنا، این واقعا رکورد قابل توجهی است. این خودرو می تواند با سرعت غیر قابل وصفی از سرعت 50 مایل در ساعت به سرعتی سه رقمی برسد که کاملا شگفت انگیز است. شتاب اولیه آن به اندازه ای زیاد است که خنده را بر لبان شما خواهد نشاند، در واقع موتور بای توربوی   4.0 لیتری 8 سیلندر این خودرو دارای قدرت بی نظیری است. این موتور با گیربکس بدون وقفه ای که سر و صدای موتور 8 سیلندر را  به وسیله توربو اسپول خود به حداکثر می رساند تکمیل می گردد. 
شما می توانید راحتی رانندگی با این ماشین را با تمام وجود خود احساس کنید. فرمان به شما حس مالکیت جاده را القا می کند و شاسی اطلاعاتی را در مورد گیربکس عقب و استحکام کلی خودرو در اختیار شما قرار می دهد. من کاملا به  720S اعتماد دارم چرا که، این خودرو به من کمک می کند تا بر محدودیت های بی پایان خود غلبه نمایم. 
در خودروی 720S ، شما بیش از پیش بر روی هر چیزی کنترل دارید و هرگز احساس نمی کنید که تحت کنترل خودرو قرار گرفته اید.. این خودرو در عین تعادل و آمادگی، فوق العاده تهاجمی و سرکش است و این صفات در 720S دارای هماهنگی بی نظیری هستند. ترمزهای 720S نیز باور نکردنی و چشمگیرند و لذا هر مهندس ابرخودروی دیگری در جهان می تواند از رانندگی با 720S لذت ببرد. این ابرخودرو سبب شده که انتظارات ما از سوپرکارهای دیگر، فوق العاده افزایش یابد.
معمولا " رانندگی اسان" چیزی نیست که شما در وهله اول از ابرخودروی خود بخواهید. اما نکته جالب در مورد تمام خودروهای مک لارن  نه فقط 720S ، این است که آنها می توانند به سرعت از یک خودروی ارام و مطیع به یک خودروی تهاجمی تبدیل شوند. من خودروی دیگری را نمی شناسم که با توانی بیش از 700 اسب بخار ، بتواند به راحتی از حالت آرام و مطیع به یک خودروی سرکش تبدیل شود.  بسیاری از ماشین های پر قدرت فعلی می توانند نام "ابر خودرو را به دوش بکشند، اما من به جرات خواهم گفت که هیچ کدام از آن ها نمی توانند به پای 720S مک لارن برسند.


با باز کردن دربهای بال مانند  این خودرو، شما با فضای داخلی ساده و ظریف و راحت و هدفمندی مواجه می شوید. صندلی های حاشیه دوزی شده چرمین، یک کنسول مرکزی ظریف به همراه یک سیستم سرگرمی لمسی عمودی در کابین این خودرو به چشم می خورد. چند کنترل ساده برای حالت های رانندگی؛ به همراه یک خوشه ابزار کاملا دیجیتال نیز قابل مشاهده هستند که می توانند برای مشاهده سرعت، دور موتور و دنده به کار گرفته شوند. چرخ فرمان دارای شکل ، قطر و ضخامت کلی مناسبی است و فاقد هیچگونه دکمه ای می باشد، بنابراین در واقع شما هیچ کاری برای انجام دادن ندارید مگر اینکه، از سرعت جادویی این ابر خودرو لذت ببرید. من نمی توانم 720S را حتی با رنگ بنفش تیره مخملی اش، زیبا بنامم چرا که این خودرو ظاهری جسورانه و تهاجمی دارد. هر چند در بخش عقب خودرو، چراغ های پشتی و اگزوز، به گونه ای دلپذیر تلفیق شده اند و هر سطحی در این خودرو دارای حالت آیرودینامیکی است، چنان که به نظر می رسد با دست نقاشی شده باشد.مک لارن

720S