157 Views
2018 Mar 18technology
img

سیاره های کوچک همواره از خطر کمی برای زمین برخوردار بوده اند، اما ما دلیل خوبی برای خطرناک بودن سیاره ی (سیارک) Bennu داریم؛ این سیارک شانس برخورد 1 به 2700 با زمین دارد و اگر قرار بر رخ دادن این اتفاق باشد، در سال 2135 رخ خواهد داد.

این موضوع یک فریبکاری یا بازار گرمی نیست و در همین لحظه که این مقاله را می خوانید آزمایشگاه ملی Lawrence Livermore، ناسا و اداره امنیت ملی کشور(آمریکا) در حال کار بر روی این موضوع هستند. این سازمان ها گزینه ی چکش بزرگ را برای حل این مشکل در سر دارند.

چکش بزرگ یعنی" کاهش خطر سیارک"؛ چکش بزرگ ساخته نشده است و تنها یک ایده است اما اگر ساخته شود 9 متر طول و 8.8 تن وزن خواهد داشت که می تواند بمب هسته ای را با خود حمل کند و در مقصد به انفجار برساند.


طبق گزارشات، Bennu یک غول است که 1664 بار سنگین تر از کشتی تایتانیک و بیش از 5 زمین فوتبال قطر دارد؛ اگر این سیارک با زمین برخورد کند انرژی 80 هزار برابر بیشتر از انرژی آزاد شده در بمباران اتمی هیروشیما آزاد خواهد کرد؛ اما اگر چکش بزرگ با موفقیت به این سیارک برخورد کند، می تواند مسیرش را تغیر دهد و احتمال برخوردش با زمین را به صفر برساند.

محققان می گویند این سیارک می تواند با ضربه ای کمتر از میزان مورد نیاز برای متلاشی کردنش تغیر جهت دهد و نیازی به نابودی آن نیست.

ما روز به روز به سال 2135 میلادی نزدیک تر می شویم و باید برای چنین روزی تدابیر خاص و مشخصی داشته باشیم.


زمین

کره

سیاره

ناسا

آمریکا

بمب اتمی