32 Views
2017 Dec 28technology
img

اگر شما میخواهید حداقل برای مدتی کوتاه هم که شده خود را ناپدید کنید ممکن است در آینده ای نزدیک با یک نرم افزار بتوانید به خواسته خود برسید. 

یک برنامه نویس ژاپنی اعلام کرد که مشغول ساخت برنامه ای است که سر شما را حین فیلم برداری یا عکاسی ناپدید میکند، این خبر در توییتر وبسایت DsigneTAXI منتشر شد.

آقای Kazuya Noshiro مدیر عامل شرکت برنامه سازی ViRD ویدیو مختصری منتشر کرد که طی آن بخشی از صورت خود در تصویر پس زمینه آشپزخانه ناپدید شده بود.

این برنامه هنوز کامل نشده است. بخش هایی از بالا و اطراف سر هنوز نامرئی نشده ، همچنین شکاف های کوچکی که جای چشم ها و دهان است باقی مانده، این تصویر بیشتر شبیه ماسک نامرئی است تا یک شنل نامرئی!

اما هنوز هم به خوبی دیوار پشت سر شخص را منعکس میکند و هنگام چرخاندن دوربین به خوبی با تصویر پس زمینه همگام میشود.

در مصاحبه با مخاطبان توییتر، آقای Noshiro گفت که این برنامه را با استفاده از موتور برنامه سازی Unity ساخته است.

به غیر استفاده بدیهی از این نرم افزار به منظور ساخت ویدئو های ترسناک، شما میتوانید چند کاربرد دیگر نیز از این نرم افزار انتظار داشته باشید.

برای مثال شما میتوانید در فیلم ها چهره بازیگری که دوست ندارید را حذف کنید، یا شما میتوانید با حذف چهره نامزدی که دوستش ندارید مناظرات انتخاباتی را قابل تحمل تر کنید. هنوز مشخص نیست که چه قبلیت هایی میتوان از این برنامه انتظار داشت ولی امیدواریم حذف چهره کسانی که دوست نداریم جزء آن ها باشد!


سوال مهم اینجاست، چه کسانی میتوانند از این برنامه استفاده کنند؟ اقای Noshiro گفته بود که از گوشی آیفون X استفاده کرده است. تنها گوشی هوشمندی که با استفاده از تکنولوژی هایی مثل TrueDepth Camera و Animoji و FaceID سنسور های مورد نیاز برای این کار را در اختیار کاربران میگذارد، بر این اساس احتمالا فقط کابران آیفون X به طور انحصاری میتوانند از این برنامه استفاده کنند.

اما در مسئله واقعیت افزده بعضی از موبایل های اندروید در تعقیب این فناوری اپل هستند. گوگل به جدیت در حال پیگیری پروژه واقعیت افزوده میباشد: به عنوان مثال جدیدا گوگل استیکر های واقعیت افزوده جنگ ستارگان را برای دوربین درجه یک گوشی Pixel 2 به بازار داده است، چیزی که کاملا واقعی به نظر میرسد. پس به این ترتیب خیلی دور از تصور نیست که به زودی برنامه هایی از این دست را در گوگل پلی مشاهده کنیم.

ولی برای حالا شما میتوانید چشم انتظار App store باشید و به این فکر کنید که چهره کدام سیاست مدار را میخواهید حذف کنید!


َApple

TrueDepth Camera

invisible

head