57 Views
2018 Apr 11Trainingtechnology
img

تا چند روز دیگر کامپیوترهای ویندوز ۱۰ می توانند فایل ها، لینک ها، عکس ها و …. را از طریق بلوتوث به کامپیوتر های مجاور خود ارسال کنند. این ویژگی که تحت عنوان Nearby Sharing یا Near Share نام گرفته است، مانند AirDropp اپل، بسیار کارآیی دارد و همراه با آپدیت Spring Creators به ویندوز ۱۰ اضافه می  گردد. 


توجه: در حال حاضر، ویژگی Nearby Sharing فقط در صورتی که جزئی از برنامه Windows 10 Insider Preview باشید، در دسترس است. اما با آپدیت Spring Creatorss برای عموم قابل اجرا می باشد، ظاهرا قرار است این آپدیت حدود ۱۰ آوریل عرضه گردد.


چگونگی فعال کردن NEARBY SHARING

در حال حاضر، Nearby Sharing تنها بین دو کامپیوتر ویندوز ۱۰ که دارای این قابلیت هستند کار می کند. هنوز نمی توانید از تلفن همراه یا سایر سیستم عامل ها برای اشتراک گذاری از طریق این قابلیت استفاده کنید. شما می توانید Nearby Sharing را از طریق دستور Share ویندوز ۱۰ و یا از برنامه تنظیمات ویندوز ۱۰ فعال کنید.


استفاده از دستور Share برای فعال کردن قابلیت  Nearby Sharing


برای فعال کردن آن از از طریق گزینه Share، می توانید روی دکمه “Share” در هر جایی از ویندوز کلیک کنید، برای مثال می توانید روی دکمه «Share» در نوار ابزار مایکروسافت اج کلیک کنید یا روی یک فایل در فایل اکسپلورر راست کلیک کرده و گزینه «Share» را انتخاب کنید. پس از این کار در منوی Share، روی «Tap to turn on nearby sharing» کلیک کنید یا ضربه بزنید.


برای فعال کردن و پیکربندی Nearby Sharing از برنامه تنظیمات، به این مسیر بروید: Settings > System > Shared Experiences و  گزینه Nearby Sharing را روشن کنید.


فایل هایی که از طریق Nearby Sharing دریافت می کنید به صورت پیش فرض در پوشه Downloads شما ذخیره می شوند، اما می توانید این مسیر را در برنامه تنظیمات تغییر دهید. شما همچنین می توانید تعیین کنید که چه کسی می تواند با شما به اشتراک بگذارد. به طور پیش فرض، هر کامپیوتر ویندوز ۱۰ مجاور شما می تواند از طریق اشتراک گذاری فایل ارسال و دریافت کند. در صورتی که گزینه “My Devices Only” را انتخاب کنید، Nearby Sharing فقط بین کامپیوترهای شخصی که با اکانت مایکروسافت یکسان وارد آن شده اید، کار می کند.


استفاده از برنامه نظیمات برای فعال کردن قابلیت  Nearby Sharing


نحوه به اشتراک گذاشتن فایل

شما می توانید از Nearby Sharing برای ارسال فایل ها بین کامپیوترهای شخصی به صورت بی سیم استفاده کنید. برای انجام این کار، فایل اکسپلورر را باز کنید، روی یک فایل راست کلیک کنید، و سپس گزینه “Share” را انتخاب کنید.


اشتراک گذاری فایل ها از طریق  Nearby Sharing


دیالوگ Share ظاهر می شود و به دنبال دستگاه های اطراف می گردد. اگر هیچ دستگاهی پیدا نشد، اطمینان حاصل کنید که در کامپیوتر طرف مقابل نیز، Nearby Sharing فعال شده و روشن است. وقتی شما نام کامپیوتری را که می خواهید فایل را به اشتراک بگذارید، می بینید روی آن کلیک کنید یا روی آن ضربه بزنید.


اگر بخواهید، می توانید نام کامپیوتر خود را به چیز دیگری تغییر دهید.


 روی نام کامپیوتری طرف مقابل کلیک کنید


زمانی که کامپیوتر شما در انتظار کامپیوتر دیگری است که درخواست اشتراک را بپذیرد، نوتیفیکیشن « [ نام کامیپوتر] Sharing to » را در اکشن سنتر. خواهید دید.


ظاهر شدن نوتیفیکیشن « [ نام کامیپوتر] Sharing too » در اکشن سنتر


این نوتیفیکیشن روی کامپیوتر دیگر نیز نشان داده می شود. برای باز کردن اکشن سنتر، روی آیکن اطلاع رسانی در گوشه پایین سمت راست صفحه خود کلیک کنید یا دکمه های Windows + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید.


برای ذخیره فایل به کامپیوتر  روی «Save» یا «Save & Open» کلیک کنید تا فورا فایل باز شود.


سپس کامپیوتر ارسال کننده فایل را به کامپیوتر دریافتی انتقال می دهد. زمان ارسال بسته به اندازه فایل و سرعت اتصال بلوتوث ممکن است متفاوت باشد.


برای ذخیره فایل به کامپیوتر  روی «Save» یا «Save & Openn» کلیک کنید


چگونه یک لینک، عکس یا هر چیز دیگری را به اشتراک بگذارید


این روند به اشتراک گذاری در مورد لینک و عکس یا هر چیز دیگری نیز کار می کند. در واقع در هر نقطه از ویندوز۱۰ که دکمه Share وجود دارد، می توانید از قابلیت Nearby Sharing استفاده کنید.


به عنوان مثال، شما می توانید یک لینک در Microsoft Edge را با یک کامپیوتر دیگر به اشتراک بگذارید. کافی است مایکروسافت اج را باز کنید، به صفحه وبی که می خواهید به اشتراک بگذارید، بروید و سپس روی «Share» در نوار ابزار کلیک کنید یا روی آن ضربه بزنید. سپس کامپیوتر دیگری را که می خواهید لینک را با آن به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید.


به اشتراک گذاری یک لینک در Microsoft Edgee با کامپیوتر دیگر


نوتیفیکیشنی در کامپیوتر مقابل ظاهر می شود. روی دکمه “Open” کلیک کنید تا لینک به اشتراک گذاشته شده در مایکروسافت اج باز شود.


نوتیفیکیشن ظاهر شده در کامپیوتر مقابل


برنامه Photos در ویندوز ۱۰ نیز دارای یک دکمه Share می باشد، بنابراین شما می توانید یک یا چند عکس را در برنامه Photos باز کنید و از Nearby Sharing برای ارسال عکس های مورد نظر خود به همان شیوه استفاده کنید.


به اشتراک گذاری عکس ها در برنامه Photoss با کامپیوتر دیگر


در حال حاضر هیچ اپی برای Nearby Sharing در تلفن همراهی برای آیفون، آیپد و یا گوشی های اندروید وجود ندارد، بنابراین شما نمی توانید از این قابلیت برای به اشتراک گذاشتن داده ها با یک دستگاه غیر ویندوز استفاده کنید. اما می توانید از ویژگی Continue on PC برای ارسال لینک ها از تلفن یا تبلت به کامپیوتر ویندوز خود استفاده کنید.

بلوتوث

Nearby Sharing

ویندوز ۱۰