75 Views
2018 Jan 14technology
img

برای آن هایی که می خواهند یک اپ iOS را قبل خرید امتحان کنند، اپل اکنون بخش جدیدی را در اپ‌استور خود بوجود آورده است که می توان اپ ها را قبل خرید در یک مدت مشخص رایگان امتحان کرد و نام این بخش را "try it for free" گذاشته است. این بخش از اپ استور گزیده ای از نرم افزار را قبل از انکه بخواهید بابت آن پول پرداخت کنید به صورت رایگان و در یک مدت مشخص در اختیار شما قرار می دهد. هدف از ارائه این قابلیت جدید به این دلیل بوده است که اپل به دنبال آن است تا نرم افزار هایی که براساس اشتراک کاربران هستند را به عنوان یک مدل تجارت جدید برای برنامه نویسان گسترش دهد.

برای استفاده از این قابلیت باید به اپ استور اپل رفته و با زدن بر روی قسمت Apps tab می بینید که دومین گزینه در لیست نمایان شده همین قابلیت جدید است.


همانطور که در تصویر هم می بینید، درحال حاضر فقط ۴ نرم‌افزار هستند که این قابلیت برای آن ها موجود است! این چهارنرم افزار با قابلیت استفاده رایگان مقطعی شامل اپ های Password1 با اشتراک سالانه به ارزش ۳۵.۹۹ دلار، اپ USA Today با اشتراک ماهانه به ارزش ۲.۹۹ دلار، اپ Panna با اشتراک سالانه به ارزش 71.99 دلار و در نهایت اپ Lake با اشتراک هفتگی به ارزش ۲.۹۹ دلار می باشد. همانطور که می بینید اشتراک های مختلفی از جمله هفتگی و ماهانه و سالانه وجود دارد، بنابراین کاربران باید مواظب باشند و به این نکته توجه کنند که برای چه مدت زمان اشتراک میخواهند پول پرداخت کنند، شاید عدم توجه به مدت زمان اشتراک موجب شود که پول بیشتری از آنچه فکر می کنند از حسابشان کم شود!

یک خطر دیگر هم در استفاده از این قابلیت جدید وجود دارد و آن این است که اگر فراموش کنید که دوره رایگان استفاده از اپ را لغو کنید ممکن است که اپ به صورت خودکار از شارژ حساب اپ‌استور شما بابت اشتراک آن اپ اعتبار کم کند؛ درحالی که شما هیچ نیازی به آن اپ ندارید. درباره اپ Password1 باید موافقت کنید که حتما برای سرویس پول پرداخت خواهید مرد تا بتوانید از دوره کوتاه مدت آن که ۳۰ است استفاده کنید. این نکته را هم باید ذکر کرد که مدت زمان استفاده رایگان از این اپ ها متفاوت است و باید حواستان به این هم باشد!

iPhone X

Apple appstore

اپ استور

Lake

USA today

Panna