29 Views
2018 Jan 06Newstechnology
img

نسخه ی دوم نوکیا 6 ، دارای یک پردازنده ی بهتر است . در این گوشی از  USB - C ( به جای Micro USB ) استفاده می شود . حافظه ی رم از 3 گیگابایت به 4 گیگابایت ، ارتقا یافته و پردازنده ی Qualcomm Snapdragon 430 به Qualcomm Snapdragon 630 تبدیل شده است . تمام این تغییرات یعنی این گوشی بسیار بهتر شده اما جالب است که قیمت آن هنوز حدود 230 دلار ؛ ثابت مانده است .


طراحی کلی این گوشی ، تقریبا ثابت مانده ، اما مثلا اسکنر اثر انگشت این گوشی از زیر گوشی به پشت آن منتقل شده . این گوشی کمی کوچکتر و کمی ضخیم تر شده ( در حدود 1 میلی متر ) . اما هر دو نسخه دارای صفحه نمایش 5.5 اینچی و دوربین عقبِ 16 مگاپیکسلی هستند . 

حافظه ی داخلی آن 32 یا 64 گیگابایت ؛ متغیر است که در هر دو حالت تا 128 گیگابایت ، قابل ارتقا است . نوکیا می گوید با تغییر پورت USB این گوشی ، 20 درصد به سرعت شارژ شدن این گوشی افزوده شده است . این گوشی دارای سیستم عامل Nougat 7.1.1 است که به اندروید Oreo نیز قابل آپدیت است . 


این گوشی در بازار چین ، حدود 1499 یوان قیمت دارد . ( حدود 230 دلار ) اما معلوم نیست که در دیگر جاهای دنیا نیز به فروش برود یا خیر . شرکت HMD معمولا فروش گوشی های خود را از چین آغاز کرده و بعد از آن به اروپا و آمریکا نیز گسترش می دهد. 

نوکیا 6

Nokia 6

HMD

نوکیا

NOKIA