241 Views
2018 May 09Newstechnology
img

همانطور که می دانید، تقریبا تمامی ساعت های هوشمند OS که امروزه عرضه می شوند از یک نوع تراشه اصلی مشابه موسوم به Snapdragon Wear 2100 استفاده می کنند که از فوریه 2016 همچنان تولید می شود. بعضی ها معتقدند که این چیزی است که کل پلتفرم Wear OS را نگه می دارد. البته به نظر می رسد که مشکلات Wear OS فقط به پردازنده آن ختم نمی شوند، اما در هر صورت معلوم است که کوالکام قصد دارد این مشکل را در سال جاری حل کند.

پانکاج کدیا، مدیر ارشد بخش پوشیدنی های هوشمند شرکت کوالکام، می گوید که این شرکت قصد دارد در پاییز امسال از به روزرسانی سیلیکون مخصوص ساعت هوشمند رونمایی کند و همچنین یک دستگاه پرچم دار در این زمینه را نیز عرضه نماید. همچنین این شرکت می خواهد با همکاری چند شریک تجاری ساعت های هوشمند مبتنی بر Wear OS را که به تراشه های جدید مجهز شده اند در تعطیلات سال نوی میلادی عرضه نماید. کدیا می گوید پردازنده های نسل سوم برای ساعت های هوشمند جدید از پایه طراحی می شوند. این پردازنده ها به نحوی طراحی خواهند شد تا بتوان از آن ها برای تولید ساعت های هوشمند کوچکتر با عمر باتری بیشتر استفاده نمود.ظاهرا کوالکام همچنین قصد دارد تراشه ها را به نحوی طراحی کند تا بتوانند با نمایشگرهای همیشه روشن کارآمد کار کنند. کدیا می گوید: یک ساعت هوشمند، در واقع یک ساعت است، پس باید ظاهر خوبی داشته باشد. بایستی در هر حالی وقتی به مچ دستمان می بندیم نمای قشنگی داشته باشد. نمی شود وقتی من به ساعتم نگاه نمی کنم ساعتم ثابت باشد. یا اینکه وقتی به آن نگاه نمی کنم ظاهری سیاه و سفید داشته باشد. بنابراین هنگامی که ما با افرادی که از ساعت های مارک Fossil یا Michael Kros استفاده می کنند صحبت می کنیم آنها می گویند که میخواهند ساعت هوشمندشان ظاهری بی عیب و نقص داشته باشد.

کوالکام هنوز جزئیاتی در مورد این محصول خود ارائه نکرده است. اما کدیا ادعا می کند که پلت فرم سخت افزار جدید به طور قابل توجهی اکوسیستم Wear OS را تغییر خواهد داد.

به این ترتیب، شما بایستی قبل از اینکه بروید سراغ خرید دستگاه های Snapdragon Wear 2100 قبل از آن بیشتر فکر کنید. چون ممکن است با آمدن محصول جدید از خرید محصول فعلی پشیمان شوید.


کوالکام

تراشه

ساعت هوشمند