403 Views
2018 Feb 07car
img

گویا برند مستقل پولستار کمپانی ولوو ، برنامه های زیادی برای آینده دارد. مدل Polestar 1 که بر اساس پلتفرم Volvo S90 ساخته شده در سال آینده رونمایی خواهد شد. این مدل یک کوپه هیبریدی با توان 600 اسب بخار است که فقط 500 دستگاه از آن در طول سال ساخته خواهد شد. قطعا این خودرو، مدل پرچمدار پولستار خواهد بود. انتظار می رود که مدل بعدی تحت عنوان Polestar 2 قیمتی معادل 40،000 یورو داشته باشد (حدود 50،000 دلار بر اساس نرخ ارز فعلی). این مدل نیز در اواسط سال 2019 ، درست همزمان با Polestar 1 روانه بازار خواهد شد.. در حالی که Polestar 1 یک کوپه کوچک است، سالانه حدود 60،000 دستگاه از پولستار 2 در جهان به فروش می رسد. در مصاحبه Roadshow با ، مدیر عامل شرکت پولستار، توماس اینگنلات،  در گوتنبورگ سوئد، وی تایید کرد که این 2 خودرو بر اساس نسخه الکتریکی معماری مدولار فشرده ولوو ( CMA) ساخته خواهند شد. این پلت فرم ، مبتنی بر پلتفرم کراس اوور جدید شرکت تحت عنوان XC40 می باشد .


اینگنلات می گوید، ارائه معماری جدید خودروهای الکتریکی کمپانی ولوو با مدل های پولستار آغاز خواهد شد. "و برای اولین بار در پلتفرم CMA پولستار عرضه خواهد شد. فراتر از آن، پولستار، این تغییرات را در معماری الکتریکی SPA 2 نیز اعمال خواهد نمود و مدل جدید متولد شده را تحت عنوان Polestar 3 برای اولین بار به بازار عرضه خواهد کرد.

، Polestar 3 وسیله نقلیه ایست که چند سال بعد از Polestar 2، وارد بازار می شود و از یک نسخه جدید (و الکتریکی) از پلتفرم مدولار SPA بهره خواهد برد. هم اکنون نمی توان گفت که نسل سوم پولستار می تواند چه ظاهری داشته باشد، اما نگاه کردن به معماری فعلی SPA که بر پایه S90، V90 و XC90 می باشد، می تواند یک دید کلی از این خودرو را در ذهن شما ایجاد کند .

اینگنلات می گوید: "به زودی پولستار در بهره گیری از تحرک الکتریکی پیشرو خواهد بود .در حال حاضر، اولین مدل دارای تحرک الکتریکی و عملکرد بالا پولستار در سال آینده رونمایی خواهد شد. Polestar 1   از یک نسخه اصلاح شده پیشرانه هیبریدی دو موتوره S90 T8، اما با یک جفت موتور الکتریکی نصب شده  در محور عقب  که هر یک از آنها یکی از چرخ های عقب را به حرکت وا می دارند بهره می برد. اما اینگنلات به ما اطمینان میدهد، که پولستار 1 تنها خودروی الکتریکی این شرکت نخواهد بود .


پولستار

ولوو