40 Views
2018 Mar 22technology
img

وب‌سایت DigiTimes  در گزارش جدید خود مدعی شده نسل جدید iPhone X (آیفون ۱۰۰) شرکت اپل با کاهش هزینه‌های تولید تا  ۱۰ درصد روبرو خواهد شد. موضوعی که در نهایت باعث کاهش قیمت محصول عرضه شده به بازار می‌شود.Luke Lin تحلیلگر DigiTimes معتقد است  اپل موفق شده هزینه‌های تولید نسل دومiPhone X (آيفون ۱۰۰) را به نحوی مدیریت  کند تا کاهش بودجه صرف‌شده را برای بهره‌برداری از این محصول شاهد باشیم. Lin در این نتیجه‌گیری خود، از اطلاعات بدست آمده از زنجیره‌های تولید مولفه‌های سخت‌افزاری محصولات اپل استفاده کرده تا کاهش ۱۰ درصدی هزینه تولید مولفه‌ها (MBOM) را در مقایسه با آنچه امروز در آیفون ۱۰ شاهد هستیم پیش‌بینی کند. این تحلیلگر مدعی شده MBOM آیفون ۱۰ در سال  ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۴۰۰۰ دلار بوده است.


انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۱۸ میلادی از سه آیفون جدید رونمایی کند. اولین محصول، در واقع نسل دوم آیفون ۱۰ این شرکت با همان صفحه‌نمایش ۵.۸ اینچی از نوع OLED است. محصول دوم را در واقع می‌توان iPhone X Plus با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر یعنی ۶.۵۵ اینچی از نوع OLED دانست. علاوه بر دو محصول  یادشده، پیش‌بینی می‌شود کوپرتینو از آیفون ۶.۱ اینچی جدیدی با قیمت پایین‌تر و البته صفحه‌نمایش LCD هم رونمایی کند.


به گفته Lin، کاهش هزینه‌های تولید می‌تواند اپل را به سمتی سوق دهد تا آیفون ۵.۸ اینچی را با قیمتی به مراتب کم‌تر از آنچه در نسل‌های اخیر آيفون شاهد بوده‌ایم روانه بازار کند. این تحلیلگر مدعی شده پروژه توسعه یک آیفون ۵.۸ اینچی جدید با صفحه‌نمایش LCD هم  احتمالاً منتفی شده است. علاوه بر این، در گزارش DigiTimes به سازوکارهای استفاده  شده توسط اپل برای چانه‌زنی با سامسونگ در جهت جلوگیری از افزایش هزینه پنل‌های صفحه‌نمایش نیز اشاره شده است.تجربه نشان داده منابعی که DigiTimes از  آن‌ها برای تحلیل و پیش‌بینی بازار استفاده می‌کند کاملاً قابل اعتماد هستند. با وجود این، تا زمانی که مسئولان اپل این اظهارنظرها را تایید نکنند باید با دیده تردید به کاهش قیمت نسل جدید آیفون‌های شرکت اپل نگاه کرد.

آیفونx

ارزانتر

آیفون۱۰